Z ŠERA PALMOVKY VEZE ALPIQ VYSOKOU VÝHRU

přečteno 463x

Hotovo, odpracováno. A jak! Hokejbalisté Alpiqu Kladno v posledním podzimním kole CCM Extraligy vyhráli na půdě Kova Praha vysoko 9:3 a budou přezimovat na druhém místě tabulky za jiným pražským celkem – Kert Parkem – pokud bude bodovat v Hradci.

Kladno loni na Palmovce padlo 3:4 po kolapsu ve druhé polovině utkání, letos však Pražané nehrají tak dobře, jsou v tabulce poslední. Navíc před měsícem chytili v Kladně debakl sezony – 2:12. Alpiq je nešetřil ani v pátečním podvečeru, nicméně hned od začátku to úplně jasné nebylo a jako první kapituloval kladenský brankář Jirotka. „Naši kluci si už moc zvykli na zrekonstruované hřiště v Kladně. Na Palmovce je starý povrch, špatné světlo a nízké mantinely. Chvilku se s tím museli srovnat,“ říkal Drahomír Kadlec.

Trenérovi Kladna poté ale udělali radost Šíma s Prokopem, kteří ještě do první přestávky skóre otočili. Ve druhé části už po rychlé trefě Haismana Alpiq dominoval a čtyřmi trefami zápas jasně ovládl. To bylo příjemné pro náhradníky, které Drahomír Kadlec poslal na hřiště v poslední části, zahráli si tak i Zmeškal, Pražák a M. Hnízdil. I tak skóre ještě narostlo, nicméně tentokrát se prosadili po nedůrazech hostující obrany dvakrát i borci Kova, a tak výsledek nebyl tak jasný jako před měsícem a kulatá desítka odolala.

Zřejmě nejpěknější branku dal J. Procházka, mladíčkovi se totiž povedlo nádherně zakončení na způsob Petera Forsberga. „Celkově mi vadilo, že hra neměla spád, pořád se přerušovalo a hráli jsme pomalu tak dlouho jako se hraje hokej. Ale jinak nemám výhrady, zápas jsme zvládli kromě úvodu a nějakých chyb ve třetí třetině dobře,“ dodal Drahomír Kadlec.

Tým nyní čeká středeční herní tréninkový zápas, který už ale bude ve volnějším tempu a hráči si vymění řadu postů včetně brankářských. Pak už přijde adventní přestávka, v níž by však opět neměl scházet tradiční hokejový zápas.

Kovo Praha – Alpiq Kladno 3:9 (1:2, 0:4, 2:3). Branky Alpiqu: Šíma (Barnošák, Novák), Kohout (D. Hnízdil), Haisman (Štěpáník, Špaček), Nosek (Procházka, Prokop), Špaček (Štěpáník, D. Hnízdil), Barnošák (Procházka, Šíma), D. Hnízdil (Špaček), Prokop (Procházka, Šícha), Procházka (Voráček).

Kladno: Jirotka – Hrabár, Haisman, Šícha, Nosek, Novák, Voráček – D. Hnízdil, Špaček, Štěpáník – Barnošák, Šíma, Šrámek – Kohout, Prokop, Procházka – od 31. Zmeškal, Pražák, M. Hnízdil.