:
4 KLADNO

Z HRADCE BEZ BODŮ

přečteno 140x

První utkání z víkendového tripu sehráli starší dorostenci v Hradci Králové. Kladenští chtěli navázat na vysoké vítězství v Chomutově, což se jim bohužel nepodařilo. Lonští stříbrní medailisté zvítězili na své půdě 6:4. Alpiq se tam musel smířit s první porážkou v této sezóně.

Kladnu se vstup do utkání podařil a z počátku přehrávalo svého soupeře. Hosté se také dostali do vedení zásluhou Patery, který usměrnil přihrávku od mantinelu za záda domácího brankáře – 0:1. Vedení kladenského celku drželo díky několika skvělým zákrokům hostujícího brankáře. Hradečtí se srovnání dočkali až na konci úvodní patnáctiminutovky, když využili zaváhání za brankou a překonali bezmocného brankáře – 1:1. Ve druhé třetině ukázali domácí svou sílu a dokázali strhnout stav zápasu na svoji stranu. Kladenským nepomohlo ani velké množství vyloučení a hned dvakrát inkasovali v početní nevýhodě. Dvěma slepenými góly domácí odskočili do dvoubrankového vedení – 3:1. Hororovou pasáž pro domácí završili Hradečtí čtvrtou brankou za zády Merty – 4:1. Alpiqu se ještě podařilo vrátit do zápasu, když se povedou ranou z vrcholu kruhu prosadil Důras – 4:2.

Poslední třetina se nesla ve znamení snahy hostů ještě zdramatizovat stav duelu. První krok k tomu udělal Hudec po jehož střele skončil míček za zády brankáře – 4:3. Tento stav nevydržel dlouho a domácím se opět podařilo odskočit do dvoubrankového vedení – 5:3. Několik minut před koncem klání Kladno zariskovalo odvoláním brankáře. Tento tah se Alpiqu vydařil a díky důrazu na brankovišti skóroval Stříbrný – 5:4. Napodruhé to už bohužel nevyšlo a pár vteřin před koncem hrací doby hosté inkasovali do prázdné branky – 6:4.

Další zápas čekal Kladno hned druhý den na půdě obhájce titulu z Pardubic. Ani tentokrát se kladenským nepodařilo zvítězit a s víkendem se tak loučili bez bodu.