:
2 HOSTIVAŘ

VYDAŘENÉ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ

přečteno 515x

Ve dvacátém třetím kole regionální soutěže mladších žáků v hokejbalu se o titul utkaly v přímém souboji dva celky, které sice charakterizuje veliká rivalita, ale zároveň upřímný respekt ke sportovnímu umu toho druhého. Kladno a Hostivař, kterým se trochu z povzdálí snaží sekundovat Bubáci, jednoznačně hrají prim v letošním ročníku shora zmíněné soutěže a předvádějí hokejbal té nejvyšší mládežnické úrovně. Zatímco v posledních utkáních Hostivař své soupeře naprosto válcovala, tak domácímu Alpiqu zvlhl střelecký prach, ale vždy potřebné tři body trpělivými výkony vybojoval. Poměrně početné publikum se tedy mělo na co těšit. Kladenští organizátoři navíc přichystali skvělou show, když kromě komentovaného nástupu a představení každého z hráčů, zpestřily všem přítomným o přestávkách čas báječnými vystoupeními kladenské mažoretky, které patří k tomu nejlepšímu v České republice.

Kladno nastoupilo v kompletní sestavě, ale Hostivař musela oželet některé borce, a určitě týmu musel významně chybět jeden z jeho pilířů, Štěpán Ferfecki. Právě mnohem větší vyrovnanost kladenských se nakonec ukázala být rozhodující, protože ať se skvělý Adam Štastný snažil sebevíc a ze hřiště téměř neslezl, tak jeho dva góly na kladenský promazaný stroj prostě nestačily. Kladenští trenéři si dokonce dovolili udělat významnou změnu v sestavě, když tradiční opora zadních řad Lukáš Patera se přemístil do útoku k Schonherrovi a Jelínkovi a hned jejich první střídání dopadlo na výbornou. Jelínek vybojoval u mantinelu míček, přihrál Paterovi a jeho zpětnou střílenou přihrávku si srazil obránce hostí za záda bezmocného gólmana. Třetí minuta a na ukazateli svítilo 1:0. První třetina probíhala pod jasnou taktikou domácích a Hostivař se nemohla dostat do žádné pořádné šance, zatímco Kladno jich několik zahodilo, zmínit lze pokusy Daníčka, Jedelského či Vely, ale buď si s nimi poradil pozorný brankář Hostivaře, nebo nebylo zakončení dostatečně přesné. Hostujícímu týmu nepomohlo ani brzké zranění Grepla, který odnesl souboj u mantinelu s výrazně těžším protihráčem a v utkání nemohl dále pokračovat.

Nástup do druhé třetiny mělo Kladno fantastický, protože v první minutě rozpoutalo v útočném pásmu skutečné peklo, přihrávka střídala přihrávku a rozhozená pražská obrana vůbec nestíhala, a tak mohl Cajthaml za záda brankáře jednoduše doklepnout střelu Roda. Následovala zhruba čtyřminutová pasáž, kdy se osmělili i hráči hostujícího týmu a měli míček více na svých čepelích. Když se ale domácí nemohli prosadit při hře v plném počtu, ponechali si jeden z nejhezčích okamžiků do svého oslabení. Byl to opět Jelínek, který vybojoval míček, přihrál rychlému Reitmaierovi, který jej zavezl do útočného pásma a následně našel šikovným vystřídáním čerstvého Jedelského, který tváří v tvář gólmanovi šanci skutečně nedal. Bylo to 3:0 a kladenské akcie na titul závratně stoupaly. Za necelé čtyři minuty se navíc po pěkné akci a Reitmaierově přihrávce prosadil střelou na bližší tyč jako vždy výtečný Daníček (ten odehrál skutečně vydařené utkání). Za poměrně jasného stavu, ale následná přemíra individuální snahy kladenských přinesla zasloužený trest, když namísto přihrávky dobře postavenému spoluhráči byla zvolena nepřesná střela a z následné ztráty míčku přešli hostivařští do rychlého protiútoku, přičemž Šťastný střelou bekhendem překonal na „teploměr“ vystřídavšího a ještě nerozchytaného Křemenáka. Hostivař sympaticky ukázala, že se nemíní vzdát a poslala kladenským menší varování. Druhou třetinu je ale nutné hodnotit naprosto pozitivně, protože Kladno na střely v této části hry zválcovalo Hostivař vysoko 12:2!

Do třetí části utkání si už trenéři dovolili poslat všechny hráče a Kladno si náskok zkušeně pohlídalo. Hostivaři se podařilo sice snížit v 31. minutě, když naši obránci zapomněli na volného Šťastného před brankovištěm, ke kterému se dostal míček, velice rychle se zorientoval a chladnokrevně zakončil opět bekhendem. Kladno mělo i nadále zápas plně pod kontrolou, ale také jen díky výbornému zákroku Křemenáka, který zhruba čtyři minuty před koncem chytil samostatný únik, koho jiného, než Štastného, a v kritický okamžik tak zamezil snížení stavu na rozdíl jediné branky (klíčový zákrok utkání). Tentokrát nejlepší hráč soutěže na našeho gólmana nevyzrál, ale přesto klobouk dolů, protože ze tří gólovek v utkání dvě jistě proměnil. Jakkoli to ještě v závěru Hostivař zkoušela v šesti proti čtyřem, tak už se do žádné šance nedostala. Kladno proto zvítězilo po výborném výkonu 4:2, a to zcela zaslouženě. Alpiq přestřílel Hostivař jednoznačně 24:8 a v tomto utkání byl jednoduše lepším a vyrovnanějším týmem. Dominanci domácích navíc velice sportovně ocenili i trenéři hostujícího týmu, kteří si přišli po utkání podat ruku s každým z hráčů Kladna. Respekt! Děkujeme Hostivaři za skvělé zápasy a napínavý průběh soutěže až do úplného konce a těšíme se na další napínavé bitvy v příštím ročníku. Musím také poděkovat fanouškům na obou stranách, byli skvělí a neúnavně povzbuzovali své hochy po celé utkání.

Kladnu sice zbývá odehrát ještě jedno utkání, když příští neděli zavítají na hřiště hráčů z Nového Strašecí, ale zápas už nemůže nic změnit na pořadí prvních třech týmů soutěže. Nebudu ještě ani bilancovat sezónu, ale přesto se pokusím vyjádřit ke každému z nastoupivších hráčů do zápasu s Hostivaří (a snad nezapomenu i na ostatní), protože jejich výkony v tomto utkání odpovídaly jejich dlouhodobému projevu a příspěvku k vytouženému výsledku.

Brankáři: Jones s Křemenákem (odpovídají tomu i oficiální statistiky) patří k absolutní mládežnické špičce a v žádném ze zápasů nezklamali, tady je prostě kladenská zeď. Rovněž tak jejich náhradníci, Štěpánek odchytal báječná utkání, když musel nastoupit, a což teprve jeho předvídavost na postu obránce. M.Shönherr odchytal dramatické závěrečné dvě minuty utkání s Ústím. Obrana: Honza Lejsek to je tvrdá střela a neústupnost, zatímco jeho bratr Lukáš je rychlík, který se v obraně našel. Ježka a Petráška zdobí klid, přehled ve hře a skvělá rozehrávka. Patera je neúnavný a rychlý bojovník, který se nebojí zaútočit. Řešátko s Doubravou vždy nechají na hřišti srdce. Útok: Cajthaml se zejména v nadstavbové části rozehrál k neskutečnému výkonu, pilíř týmu a hračička, který raději nahraje, než aby vystřelil. Jedelského před brankou nejde odtlačit a míčky jej prostě přitahují, a Rod je nedostatkovým šikovným pravorukým křídlem. Trojka rychlíků, to jsou zcela mimořádný talent Daníček, Vela, který pálí ze všech pozic a Reitmaier, který piluje útok i povinné bránění. Jelínek je univerzál svědomitě plnící pokyny trenérů, který v zápase s Hostivaří na buly v důležitých momentech zcela vymazal Štastného, Schönherr je neúnavný dříč, který bojuje do roztrhání, a Tomášek je vždy připravený týmu pomoci. Nemůžu nevzpomenout ani Hofmanna se Smetanou a Míku, kteří vypomohli v nadstavbové části, nebo naopak Sláničku, jemuž dobře rozjetý úvod sezóny přibrzdilo zdraví. Všem patří absolutorium a veliké díky za odehranou sezónu a předvedené výkony. Kladno do toho! _____________­________________________­________________________­_________________ Sestava Kladna:

Brankáři: Jones (18’), Křemenák (18’)

Obrana: J. Lejsek, Petrášek, Ježek, L. Lejsek, Štěpánek, Řešátko

Útok: Cajthaml, Jedelský, Rod – Reitmaier, Daníček, Vela – Jelínek, Patera, Schönherr – Tomášek

Branky: 3.Patera (Jelínek), 13. Cajthaml (Rod), 19. Jedelský (Reitmaier, Jelínek), 22. Daníček (Reitmaier) – 24. Šťastný (Nguyen, Sucharda), 31. Šťastný (Nguyen, Zámečník)

Třetiny: 1:0, 3:1, 0:1 Vyloučení: 5:4 (Využití 0:0; Oslabení 1:0) Střely: 24:8