:
1 ÚSTÍ NAD LABEM

VYBOJOVANÉ TŘI BODY

přečteno 207x

Po uplakaném vítězství na Palmovce se ve velice kombinované sestavě, kdy některé z opor kladenského týmu zlákal reprezentační sraz a jiné zmohla nemoc, čekal urputný boj proti vždy agresivně hrajícímu soupeři z Ústí. Takový i zápas nakonec byl. Alpiq nastoupil s osmi hráči přípravky do pole (jen sedm hráčů bylo z kategorie mladších žáků + výborný Jones v brance)! Navíc se jen ve výjimečných případech stává, aby hostující tým přijel v početnějším složení, ale ústeckým se podařilo na zápas nominovat hned sedmnáct hráčů do pole (pouze dva přípravkové) a dva brankáře.

Utkání začalo pro kladenské výborně, protože už ve druhé minutě utkání se prosadil Daníček po Velově přihrávce. Nicméně Ústí zvolilo na naše hokejbalovější hráče silový a kontaktní způsob hry a tím se utkání vyrovnalo. Navíc na obou stranách přibývalo poměrně dost vyloučených (za Kladno si třeba po dvou trestech odseděli Smetana či Jedelský a Řešátko svůj výkon korunoval dokonce třemi vyloučeními). Hned druhou přesilovou hru, která se protáhla z první do druhé třetiny, také ústečtí dokázali využít a srovnali na 1:1.

Domácí se nemohli dostat právě kvůli časté hře v oslabení (dvakrát si naši vyzkoušeli i hru ve dvojnásobné nevýhodě) do setrvalejšího tlaku, a tak se na další gól v brance hostí čekalo až do předposlední minuty druhé třetiny, kdy se ve skrumáži na brankovišti prosadil Jedelský. Ústeckým se konec druhé třetiny vůbec nevyvedl, protože za necelých dvacet vteřin dostali gól na 3:1 z hole Vely, kterému přihrával Reitmaier a Kladno odskočilo na rozhodující rozdíl dvou branek.

Ve třetí třetině již mnoho pohledného hokejbalu vidět skutečně nebylo, protože v ní padlo hned deset z celkových sedmnácti minutových trestů, a to se moc povedených akcí prostě nenarodí. Kluci si tak museli skutečně hrábnout na úplné dno svých sil, aby tvrdé utkání, ve kterém nebyla nouze ani o zbytečné pokusy o rvačku nebo vyloučení kladenského asistenta trenéra za ústní inzultaci muže v pruhovaném dresu, dotáhli do vítězného konce. Jakkoli byl pro takto vyhrocené utkání nominován pouze jeden rozhodčí a nemohl vidět celou řadu sporných situací, tak je nutné ocenit jeho přesnou práci při odpískání vždy až následných faulů odplácejících hráčů. Nevadí, příští zápas, ve kterém se už bude rozhodovat o vítězi soutěže mladších žáků, snad odpískají již rozhodčí dva.

Přijďme tedy fandit hned v neděli 14.5.2017 od 16:00 hod. do kladenské hokejbalové arény, kde se v přímém souboji o titul potkají dva celky, které předvádějí jednoznačně nejkvalitnější žákovský hokejbal. Do Kladna zavítá Hostivař, a to je vždy příslib utkání mimořádné úrovně. Kladno do toho! _____________­________________________­________________________­_________________ Sestava Kladna:

Brankáři: Jones (34’), Schönherr M. (2’)

Obrana: Lejsek J., Petrášek, Patera, Doubrava, Řešátko, Smetana

Útok: Jelínek, Jedelský, Rod – Vela, Daníček, Reitmaier – Tomášek, Schönherr R., Lejsek L.

Branky: 2. Daníček (Vela), 23. Jedelský (Jelínek), 23. Vela (Reitmaier)

Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0 Vyloučení: 9:8 (Využití 0:1; Oslabení 0:0) Střely: 23:18