VÍTĚZNÁ TEČKA

přečteno 10 896x

Utichl hlas fanoušků, ustal třeskot hokejek. O uplynulém víkend totiž skončila podzimní část hokejbalové sezóny. Alpiq měl hrát původně jak v sobotu, tak v neděli, ale po žádosti Poličky se vzájemný duel přesunul na jaro a Kladno tedy čekal pouze nedělní duel s Pardubicemi.

Alpiqu se postavil soupeř, který na nás nemá moc dobré vzpomínky. V loňské sezóně jsme ho vyřadili v semifinále play – off a v prvním letošním střetnutí jsme mu uštědřili debakl 8:2. Bylo tedy jasné, že se nám hráči Pardubic budou chtít pomstít. A že nám nedají ani centimetr hřiště zadarmo, ukázal po pár minutách ostrý Urbancův zákrok na Izaje. Přetlačovaná v první třetině neměla vítěze, protože veškerá snaha na obou stranách končila ve výstroji brankářů.

To druhé dějství už přineslo více vzrušení. Kladno přestálo několik oslabení a potvrdilo tím, že na podzim mělo nejlepší defenzivu ze všech týmů v soutěži. V této třetině se skóre ale stejně měnilo. Domácí kanonýr Šrámek totiž ukázal všem přítomným a hlavně hostům, jak je snadné dát gól. Přebral míček mezi kruhy a rychlým zápěstím nedal hostujícímu brankáři nárok – 1:0. To bylo ze střeleckého účtu prozatím vše.

Ve třetím dějství byl Alpiq odhodlán své vedení dovést do vítězného konce. Pardubice se však nechtěly s výsledkem smířit a vrhly všechny své síly do útoku. Naštěstí v domácí brance stál Jan Švagr, kterého utkání zastihlo ve výtečné formě a hosté na něj nemohli najít recept. Přemíra pardubické snahy však vedla i k faulům a Kladnu se nabízela šance na skórování z přesilovek. A jednu z nich dokázal přesnou střelou využít Milan Schnaubelt – 2:0. A když Martin Špaček zvýšil na rozdíl tří branek, bylo hotovo. Domácí si výsledek již zkušeně pohlídali a brankář Švagr se mohl radovat z premiérové nuly v extraligové kariéře. Podzim tedy Kladno zakončilo vítězně a domácím borcům nezbývá již nic jiného, než se přes zimu pořádně připravit na jarní boje, ve kterých budou chtít zaútočit na ty nejvyšší mety.

Hodnocení trenéra: Odehráli jsme velice kvalitní utkání proti připravenému soupeři. Hráčům patří poděkování za předvedený výkon podpořený výkonem brankáře. Vítězství si velice ceníme.