VELKÉ HŘIŠTĚ POPRVÉ

přečteno 363x

V sobotu 2. 12. 2017 se odehrál poslední turnaj kategorie Přípravka v letošním kalendářním roce. A byl to turnaj speciální, neboť se poprvé v této sezóně jednalo o turnaj formátu 5+1 hraný na celé hřiště. A zároveň to byla pro většinu hráčů našeho týmu vůbec první konfrontace s „pětkovým“ hokejbalem. Do Ústí nad Labem jsme odcestovali v počtu 16 hráčů (brankář + 15 hráčů do pole).

V prvním utkání nás čekal pořadatel turnaje, domácí Ústí nad Labem. A zápas to nebyl vůbec špatný. Naše obavy z namrzlého hřiště se nakonec v plné síle nepotvrdili a kluci se s velkým hřištěm prali velmi statečně. Nepůsobili na hřišti ztraceně a ani bájný ofsajdový strašák nás příliš nezlobil. Za celé utkání byly k vidění tak 2 zbytečné ofsajdy. Co se týče herního projevu, tak to byla z obou stran spíše bitva o střední pásmo. Bylo vidět, že hráči mají ještě návyky z malého hřiště a spousta snah na obou stranách končila ještě před přechodem do útočného pásma. Utkání tak rozhodl jediný gól. A bohužel to byl gól v naší síti. Měli jsme sice několik velmi slibných šancí, bohužel nás ale v nich vždy vychytal výborný brankář soupeře. Konečné skóre tedy znělo 1:0 pro našeho soupeře.

V druhém zápase nás čekala pražská Hostivař. Duel to byl velice ofenzivní a přinesl přeci jen již více podívané s parametry skutečného hokejbalového střetnutí. Soupeř se sice dostal brzy do vedení, my jsme však dokázali rychle odpovědět, když Dáda Paták proměnil svůj únik. A gólové hody pokračovaly. Soupeř nám odskočil na rozdíl dvou branek, ale my jsme v zápětí opět dokázali snížit, když jsme proměnili další ze samostatných úniků, tentokráte byl úspěšným střelcem Míra Petrášek. Tentýž hráč mohl vzápětí dokonce i srovnat, leč tentokráte přesně nemířil. Co se nepovedlo nám, to se povedlo soupeři. Vstřelil nám branku a uvedl tak do praxe známé pravidlo nedáš – dostaneš. Na to jsme již bohužel odpověď nenašli a soupeři jsme nakonec podlehli v poměru 2:6.

V posledním zápase nás čekal další celek z Prahy – Rebelové. Toto utkání se mi moc nechce popisovat a ani hodnotit, protože se nám trenérům vůbec nelíbilo. Možná na tom mělo podíl i to, že jsme hráče zkoušeli na různých postech, možná již byli hráči myšlenkami někde v teple svých pokojíčků místo na promrzlém plastu v Ústí. Každopádně výkonu chybělo odhodlání a týmovost. A to jak na hřišti, tak na střídačce. Soupeř toho dokonale využil a porazil nás 4:1.

Závěrem bych chtěl končit přeci jen pozitivně. V průběhu podzimní části jsme do týmu zabudovali spoustu hráčů, kteří ještě spadají věkem do Minipřípravky a přesto se v konkurenci starších a mnohdy znatelně vyšších hráčů rozhodně neztrácí. V žádném zápase jsme vyloženě nepropadli a naopak jsme odehráli i několik velmi pěkných střetnutí. A vzhledem k tomu, že se kluci na každý turnaj těší, tak si myslím, že můžeme být všichni spokojeni. Přejeme Vám hezké vánoční svátky a těšíme se na shledání v roce 2018.

Sestava: Nachtigal – Černý, Honke, Koláčný, Lachman D., Lachman J., Lovětínský, Mašek, Navrátil, Paták, Petrášek D., Petrášek M., Schönherr, Svoboda, Tomášek M., Tomášek O.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI