VEDRU NAVZDORY

přečteno 539x

V neděli 28. května se odehrál předposlední turnajový den kategorie Minipřípravka v sezóně 2016/2017. Kladenský Alpiq do něho opět vyslal 3 týmy. Umístění z předchozího turnaje rozhodlo o tom, že jeden náš tým zavítal do pražských Čimic a rovnou dva týmy do Berouna.

Turnaj Čimice

Na domovské hřiště pražských Rebelů zavítala šestice statečných bojovníků s vidinou toho, že se střetnou s pražským Kert Parkem, Ústím nad Labem, Hostivaří, Neratovicemi a samozřejmě také s domácím celkem.

První zápas kluci odehráli proti Ústí nad Labem. Byl to opravdu pěkný zápas plný pohledných akcí. První branku vstřelili kluci z Ústí, aby následně naši borci vyrovnali. Tento scénář se opakoval až do stavu 4:3 pro Ústí, kdy pět vteřin před koncem naši borci minuli prázdnou branku a to rozhodlo o naší těsné prohře. Druhý zápas proti domácím Rebelům byl také pestrý. K vidění byla spousta kombinací, střel a bojovnosti. V polovině zápasu jsme ale bohužel prohrávali 0:2. Štěstí k našim borcům zůstalo otočené zády i v druhé polovině zápasu, když veškeré naše šance vyřešil (i se zmíněným štěstím) brankář soupeře. Zato do naší svatyně napadaly ještě dvě branky, a tak prohra 4:0 byla na světě. Další zápas Buldoci Neratovice – jen pro zajímavost, byli to hokejisté, kteří si chtěli vyzkoušet hru bez ledu a s oranžovým balónkem. Hned od začátku bylo vidět, že to jsou dva odlišné sporty. Po naší první brance sice soupeř vyrovnal, ale zanedlouho už jsme opět vedli 2:1. Tento stav vydržel až do konce zápasu, i když kluci z Neratovic zkusili hru bez brankáře. I toto utkání se však všem přítomným divákům muselo líbit. Pomalu však začínala být na našich borcích vidět únava. Přeci jen v ohromném vedru a v pěti hráčích v poli síly rychle ubývaly. Přesně v 12:00 jsme nastoupily proti Hostivaři. Velmi rychle jsme v zápase prohrávali 3:0. Poté jsme snížili na rozdíl jednoho gólu. S přibývajícím časem však skóre narůstalo ve prospěch našich soupeřů a zastavilo se až na výsledku 10:3 pro Hostivař. Možná by byl výsledek trochu příznivější, kdybychom v polovině zápasu proměnili tři trestná střílení. Poslední zápas proti Kert Parku byl již spíše ve znamení boje s vyčerpáním. Hned po prvním střídání jsme sice vedli 1:0, ale pak již otěže zápasu přebral soupeř a na konci zápasu jsme do statistik museli zapsat prohru 7:3.

Turnaj jsme tedy zakončili s bilancí 1 výhra a 4 prohry. Nicméně i tak si všichni přítomní zaslouží velký obdiv, neboť se ke všem nástrahám hry (a i počasí) postavili čelem a snažili se, seč jim síly stačily.

Sestava: Nachtigal – Koláčný, Lachman D., Navrátil, Paták, Svoboda

Turnaj Beroun

Na turnaj do Berouna se sjelo šest celků. Konkrétně: SK Kelti 2008 – Bílý tým, SK Kelti 2008 – Modrý tým, SK Rebel Praha, HC Kert Park Praha, HBC Alpiq Kladno – Bílý tým a HBC Alpiq Kladno – Modrý tým. A jak si naši kluci vedli?

Bílý tým

Bílý tým hned v prvním utkání nastoupil proti domácímu celku, který hrál také v bílých dresech. Po zjištění, že by se kluci mohli plést, jsme se rozhodli naše borce přiobléci do červených rozlišovacích dresů. Klání působilo vyrovnaným dojmem, skončilo však ve prospěch domácích 2:0. Ve druhém utkání jsme nastoupili proti Rebelům z Prahy. Utkání bylo opět velmi vyrovnané a bylo jasné, že o výhře rozhodne každá malá chybička. Tato chyba přišla ze strany pražského mančaftu v podobě faulu a z něho pramenícího trestného střelení. Kladno nájezd proměnilo a mohlo se radovat z výhry 1:0. Ke třetímu klání Bílí nastoupili proti druhému týmu domácích. Utkání bylo znovu velmi vyrovnané (stejně jako dvě předchozí utkání). Nejprve se do vedení hned z první střely dostali Kelti, ale do poločasu Rysové stihli vyrovnat. Ve druhém poločase naši borci našli recept na domácího gólmana a podařilo se jim vsítit druhou branku. Bohužel vedení jsme až do konce utkání neudrželi. V poslední minutě jsme inkasovali vyrovnávací branku a zápas skončil remízou 2:2. Na hráčích ovšem bylo vidět, jak se zápas od zápasu zlepšují. Po hodinové pauze na nás čekalo „derby“ proti kamarádům z Modrého týmu. Tento zápas se však Bílým vůbec nevyvedl. Panovalo již ohromné vedro, které se projevilo jak na výkonu, tak i na plastovém povrchu. Utkání dopadlo výsledkem 7:1 ve prospěch Modrých. K poslednímu klání bílí Rysové nastoupili proti pražskému celku z Lužin. Kladenští opět nasadili své herní tempo, které měli před pauzou. Fanoušci tak mohli vidět pěkné šance na obou stranách, velké nasazení a radost v očích malých bojovníků. Nakonec Rysové dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce v poměru 2:1.

Kluci odehráli velice vyrovnaná utkání proti všem svým sokům a do statistik tak mohou evidovat 2 výhry, 1 remízu a 2 prohry. Všichni zúčastnění nás potěšili svým herním zapálením a výkony. Kluci se hrou bavili a to je důležité.

Sestava: Patera – Bernášek P., Hauser, Kraus, Kučera, Lovětínský, Macháček, Podhorský

Modrý tým

Modří odstartovali turnaj zápasem proti Kert Parku a ve vyrovnaném utkání zvítězili 3:2. Po Kertech nás čekali domácí Kelti v modrých dresech. Po celý zápas jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme si odnesli výhru v poměru 4:2. Po tomto zápase nás čekala hodinová přestávka, ve které jsme načerpali energii do dalších bojů. Odpočatí jsme nastoupili proti Rebelům a na hřišti jsme jednoznačně dominovali, kluci si s chutí zastříleli a zcela zaslouženě jsme vyhráli 8:2. V tomto utkání jsme se trošku vystříleli a v dalším střetnutí s Bílým týmem domácích jsme nemohli najít recept na soupeřova brankáře. Tato střelecká mizérie bohužel vydržela celý zápas, a tak jsme podlehli 4:0. Posledním soupeřem nám byli kamarádi z Bílého týmu. Zde si kluci opět rozpomněli, jak se střílí góly. Ve vyrovnaném derby si kluci nic nedarovali a šance přibývaly na obou stranách. Šťastnější byli kluci v modrém a své spoluhráče a kamarády v bílém porazili 7:1.

Po posledním zápase již zbývalo pouze konstatovat, že Modrý tým si na turnaji připsal 4 výhry a 1 porážku. Důležitější však je, že si kluci celý turnaj užili a odvezli si další zážitky a cenné zkušenosti.

Sestava: Neumann – Bernášek M., Formánek, Honke, Říha, Skřivan, Tomášek, Trávníček

Závěrem bychom chtěli všem hráčům poděkovat za jejich nasazení a za to, že žádný zápas nevzdali a srdnatě bojovali o každý míček. Všichni podali moc pěkné výkony, a to i vedru navzdory.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI