ÚCHVATNÉ ENTRÉE, PAK SE UKÁZAL I NOVÁČEK

přečteno 455x

Po první třetině úvodního duelu nového ročníku extraligy mezi Kladnem a Hostivaří by asi málokdy tipoval, že hosté budou zápas dohrávat při power –play. V úvodu totiž zakřiknutý nováček chytil čtyři góly. Jenže se pral statečně a stihl pořádně favorita potrápit. Kladno nakonec přece jen tři body bere, vyhrálo 4:2.

Hostivař zaplatila klasickou nováčkovskou daň a v první půli její hráči jen zírali na ofenzivní smršť domácích, kteří soupeře pomalu nepustili na půlku. Výsledkem byly čtyři góly a diváci už pomalu čekali, že na plac půjde ex-kladenský gólman Merta, který dělá v Praze dvojku Štouralovi.

To se nakonec nestalo, ale rozhodující náskok Kladenští stihli. Dvakrát se přitom prosadil navrátilec z Jungle Fever Jan Eitler a nezapomněl pochválit za výborné přihrávky kamarády. U první branky po nájezdu dvou na jednoho Milana Schnaubelta, u druhé zůstal sám před brankářem po nahození Jiřího Hrabára.

Zkušený Schnaubelt dal také gól, kterým zvyšoval na 2:0. A trefil se rovněž Ondřej Pražák. Ten na sebe výrazně sportovním gestem upozornil ve druhé třetině, kdy odvolal
faul hostujícího Kubeše, který tak nemusel na trestnou lavici. „Za to si pochvalu opravdu zaslouží, tohle se vidí málokdy,“ uznale pokyvoval spíkr kladenských zápasů Ivo Duchoň. Jako bývalý dlouholetý fotbalový rozhodčí ví o čem mluví…

V těch chvílích už byl obraz hry trochu jiný. Kladno sice i po změně stran ještě nějaké šance mělo, ale víc a víc si dovoloval také protivník. Vidět byl zejména teprve osmnáctiletý Jan Čejka a kladenští diváci uznale pokyvovali nad jeho výkonem. Ve svém věku je obrovským talentem celého českého hokejbalu a pokud vydrží, může jednou táhnout reprezentaci.

Zatím zlobil kladenskou obranu a ta odolávala téměř do konce druhé části. Pak ale putovali na trestnou lavici chvíli po sobě Procházka s Prokopem a jejich fauly bleskově potrestal od modré Jan Fišer. Je tak historicky prvním střelcem Hostivaře v nejvyšší české soutěži! A brankář Jan Jirotka prvním, koho Pražané překonali.

Navíc to z jejich strany nebylo vše, a kdyby kladenský gólman nepodal jako vždy skvělý výkon, mohlo klidně dojít k obratu. I v poslední části byli totiž blíž gólu hosté a nakonec ho díky perfektní buly a střele Konečného přes shluk hráčů také dali. Hostivař měla ještě na zvrat sedm minut a dál hrozila. Zejména při závěrečné power-play sahala po třetí brance, ale Jirotka odolal.

„Vyšla nám super první třetina, čtyři góly jsou super. Pak jsme ale trochu polevili a Hostivař nám zatopila. Je to poučení do příštích zápasů, tohle by se nám proti silnějším soupeřům nemuselo vyplatit,“ říkal po utkání dvougólový útočník Kladna Jan Eitler.

HBC Kladno – Hostivař 4:2 (4:0, 0:1, 0:1).** Branky:** 3. Eitler (Schnaubelt, Kohout), Schnaubelt (Špaček, Kohout), 10. Eitler (Hrabár, Schnaubelt), 11. Pražák (Hrabár, Šrámek) – 29. Fišer (Brož), 38. Konečný (Fišer).

Kladno: Jirotka – Dědič, Hrabár, Kamenář, Kužel, Pliml, Soukup – Barnošák, Eitler, Kohout – Paták, Pražák, Procházka – Schnaubelt, Špaček, Šrámek – Teinitzer.