TVRDÝ DIREKT A VYSTŘÍZLIVĚNÍ

přečteno 571x

Bylo to něco, co kladenský hokejbal nepamatuje. Alpiq po sérii skvělých výsledků prohrál na hřišti Hradce Králové 0:7. A možná dobře, že kvůli silnému vichru byl další zápas týmu v Letohradu odložen. „Hráči si vyčistí hlavu. Na druhou stranu jsme jim nabídli zrušení pondělního tréninku a to odmítli. Je dobře, že jim to není jedno,“ našel pozitivum trenér mužstva Drahomír Kadlec.

Omlazený celek domácích odstartoval sezonu stejně dobře jako Kladenští, jenže na tenhle zápas se evidentně nachystal lépe. Mladí hráči Alpiqu zatím ukazovali výbornou výkonnost na domácím hřišti, ale po dlouho době vyjeli ven a tam to bylo o něčem jiném. Nepodrželi je ani zkušení hráči, a přestože třeba brankář Jirotka chytal dobře, ani on od páté minuty nebyl s to zastavit výborné domácí.

Jejich střelecký koncert zahájil dvěma góly v prvním dějství Šimůnek, který odehrál skvělý zápas a se čtyřmi přesnými trefami byl jeho hlavní hvězdou. Zápas se však lámal až ve své polovině, kdy Hradec utekl během minuty z 3:0 na 5:0, přičemž pátou branku už inkasoval mladý Keimar, jemuž Jirotka přepustil místo. Keimar ale zachytal výborně a přes tři obdržené góly si stejně jako jeho starší kolega vysloužil pochvalu trenéra. „Oba si odvedli svoje, ostatní byli účastníci zájezdu,“ našel Kadlec srovnání s komedií Jiřího Vejdělka.

Tým podle něj vyhořel a dokonale vystřízlivěl z debaklů, které sám rozděloval Pardubicím, Ústí nebo Kovu. „Asi jsme to ale potřebovali. Těší mě však, jak se kluci postavili k pondělnímu tréninku,“ uznal vzápětí.

Mužstvo po utkání mělo odcestovat do Letohradu, kvůli silnému větru se na riskantní trasu nevydali a domluvili se s Východočechy, že zápas odehrají až 11. listopadu. Alpiqu se tenhle termín hodí, protože o den dříve hraje v nedalekých Pardubicích.

Hradec Králové 1988 – ALPIQ Kladno 7:0 (2:0, 3:0, 2:0). Branky a nahrávky: 5. Šimůnek (Fišer, Tesař), 7. Šimůnek (Fanderlík, Tesař), 16. Svoboda (Mitra, Švanda), 22. Hudeček (Hrabica, Bacovský), 23. Šimůnek (Ježek, Fišer), 32. Šimůnek (Fišer), 35. Novák (Bacovský, Hudeček).

Hradec Králové 1988: Brykner – Hrabica, Jiřík, Švanda, Veselý, Šimek, Ježek, Fanderlík, Fišer, Bacovský Svoboda, Novák, Hudeček, Hrubý, Tesař, Šimůnek, Mitra.

ALPIQ Kladno: Jirotka (22. Keimar) – Soukup, Voráček, Novák, Šícha, Nosek, Haisman – D. Hnízdil, Štěpáník, Špaček, Šrámek, Šíma, Barnošák, Kohout, Prokop, Procházka, Zmeškal, Pražák.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI