KLADNO 3
:
0 REBEL PRAHA

TRPĚLIVÝM VÝKONEM PRO TŘI BODY

přečteno 561x

Po kanonádě proti pražskému Kertu určitě nikdo neočekával jednoduchý zápas s Rebel Praha, tedy týmem, který v posledních kolech soutěže mladších žáků sbírá cenná vítězství a umí svojí důraznou hrou založenou na výborném fyzickém fondu všech hráčů, potrápit i celky z vyšších pater tabulky.

První minuta úvodní části hry jakoby předznamenala celý průběh utkání orámovaný mimořádnou nedisciplinovaností domácích hráčů. Štěstím však bylo, že hned první přesilovou hru soupeře naši potrestali hezkým vyhozením Petráška na rozeběhnutého Daníčka, který po bekhendovém zakončení nedal soupeřově brankáři vůbec žádnou šanci. To ale bylo od kladenských, pokud jde o produktivitu, na dlouho vše. Začalo totiž období 33 minut dobývání pozorné a důrazné obrany Rebelů, kterým pomohlo i několik dalších zbytečných vyloučení hráčů Alpiqu, a tak si mohli několikrát odpočinout od setrvalého tlaku domácích. Hrálo se téměř výhradně v obranné třetině Rebelů, ale gól dlouho nepřicházel. Zasloužil se o to především svým výborným výkonem hostující brankář Ježek, kterého nemůžu jinak než pochválit. Dlouho držel naděje Rebelů na případný bodový úspěch, protože by stačil jediný gól, který by obraz hry mohl dokonale změnit. Nejblíže vyrovnání měli Rebelové právě ještě v první třetině, když poměrně lehkou střelu si nechal jinak stoprocentní Křemenák projít mezi betony a z brankoviště jej musela odklidit pozorná obrana. Obrana byla vůbec slepovaná, protože při neúčasti Ježka a Štěpánka naskočil do sestavy Smetana, který na místě beka určitě nezklamal, a hlavně po dlouhé nemoci i navrátilec Doubrava, který podal rovněž dobrý výkon a několikatýdenní výpadek na něm nebyl ani znát.

Jakkoli měl Alpiq v první i druhé třetině místy drtivý tlak, tak se již neujal žádný z kladenských pokusů, a že jich bylo. Namátkou bych mohl alespoň uvést dvě spálené šance Roda, který nesešteloval mířidla, absolutní tutovku Tomáška, kterého samotného před brankou našel přesným pasem Jelínek, a samozřejmě celou řadu střel aktivního Daníčka. O utkání, při kterém byl pozorně hlídaný právě Daníček (pár tvrdých zákroků loktem či ramenem nebo jednoznačné podražení na něj mohli rozhodčí určitě potrestat, ale mnohem pozornější byli při zbytečných oplácení…), nakonec rozhodl závěr posledního dějství, kdy se prosadil neústupností na brankovišti Cajthaml a míček doslova do branky protlačil. V předposlední minutě mohli Rebelové zkusit hrát power-play a využít dvojnásobné početní výhody, ale netuším, proč dal trenérský tým hostí přednost hájení pro ně zřejmě solidního a milosrdného výsledku. To se ale stejně nepodařilo, protože Alpiq přidal ještě jeden zasloužený gól, který stál skutečně za to, protože rychlou průnikovou přihrávku podél mantinelu přenechal Daníček více rozběhlému Reitmaierovi, který nádherně přes bránícího hráče předložil tutovku Velovi, který se ocitl sám před brankářem a svojí šancí nepohrdl.

Blíží se nám závěr soutěže mladších žáků a zřejmě před rozhodujícím utkání s Hostivaří se naši představí ještě příští neděli na Palmovce, kde poměří síly s Kovem, a hned o sváteční pondělí doma s Ústím nad Labem, tak přijďte fandit. Kladno do toho!

_____________­________________________­________________________­_________________ Sestava Kladna:

Brankáři: Křemenák (36’), Jones

Obrana: J. Lejsek, Petrášek, Smetana, Patera, Doubrava, Řešátko

Útok: Cajthaml, Jedelský, Rod – Reitmaier, Daníček, Vela – Tomášek, Jelínek, Schönherr,

Branky: 1. Daníček (Petrášek), 33. Cajthaml (Jedelský), 36. Vela (Reitmaier)

Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0 Vyloučení: 8:4 (Využití 0:0, Oslabení 1:0) Střely: 29:10

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI