TŘETÍ VÝHRA, KOVO TENTOKRÁT KLADENSKÝM KREATIVCŮM NESTAČILO

přečteno 405x

Také třetí zápas sezony hokejbalisté Kladna zvládli, když zdolali Kovo Praha 6:2. Bylo to nejsuverénnější vítězství ročníku, ale trenér Drahomír Kadlec už myslí na sobotu, kdy jeho mužstvo najde na place kladenské arény podstatně těžšího protivníka, Plzeň. „Tam to bude o něčem jiném, podstatně těší soupeř,“ ví Kadlec.

Kladenští tentokrát začali opět dobře a první třetinu vyhráli zásahy Hrabára a ve středu večer hodně aktivního Barnošáka 2:0. Rozdíl oproti předešlým mačům s Hostivaří a Dobřany byl v tom, že tentokrát bílomodří nesundali nohu z pedálu a zápas kontrolovali. Kreativními akce často přiváděli soka do úzkých a Pražané opět s kladenskou legendou Ogurčákem v sestavě se trefili až za stavu 3:0. Podruhé pak až po šestém zásahu domácích.

V jejich řadách se poprvé v sezoně neprosadil Eitler, další dva silní střelci však dali po dvou brankách: kromě zmíněného Barnošáka i mladý Procházka. Gól dal i další mladík Prokop.

„Celý zápas jsme byli živější, nepředržovali jsme balony a předváděli hezké akce. Kluci se snad sami přesvědčili, že funguje to, co jim říkáme,“ hodnotil utkání spokojený trenér Kladna Drahomír Kadlec.

Ten pochválil i mladíky v sestavě, Teinitzera a Patáka. „Teinitzer hrál celé utkání a příjemně překvapil, hrál velmi dobře. Patákovi jsme dali v poslední třetině šanci v první lajně mezi Pražákem a Šrámkem. Měl tam dobré věci, ale pochopitelně má vše před sebou a ještě na sobě musí pracovat. Čichnul si k tomu a určitě ještě další prostor dostane. Stejně jako další kluci z juniorky od Jardy Procházky,“ slíbil trenér Drahomír Kadlec.

HBC Kladno – Kovo Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1). Branky a nahrávky: 7. Hrabár (Pražák, Špaček), 14. Barnošák (Kamenář), 17. Barnošák (Dědič, Prokop), 25. Procházka (Dědič), 30. Procházka (Prokop, Dědič), 31. Prokop (Barnošák, Dědič) – 22. Krištof (Kočka), 32. Winter (Pátek).

Kladno: Jirotka – Kužel, Arlt, Dědič, Pliml, Soukup, Hrabár – Kamenář, Teinitzer, Špaček, Procházka, Paták, Pražák, Prokop, Barnošák, Šrámek, Kohout, Eitler.