TELEVIZNÍ TŘEŠNIŠKA, ALPIQ HOSTÍ V NEDĚLI PLZEŇ

přečteno 578x

Další skvělý zápas se chystá do zmodernizované Městské hokejbalové arény v Kladně. Tentokrát ho dokonce bude vysílat televizní kanál ČT sport a domácí Alpiq v něm vyzve svého soupeře z jarního semifinále play off – Škodu Plzeň. Podle všech předpokladů vynikající podívaná vypukne v neděli v 10 hodin, přímý přenos ČT zahajuje už o deset minut dříve.

Kladno už má s pořádáním televizních duelů zkušenosti. Jako dlouhodobě nejkvalitnější tým republiky si ho televizní štáby vybírají do programové nabídky nejčastěji. „Samozřejmě poskytujeme televizi nějaké údaje o našich hráčích, které se doufám v přenosu aspoň částečně objeví. Hlavně ale musíme pomoci zajistit technickou stránku,“ připomíná člen vedení Alpiqu Milan Maršner.

Už v sobotu dorazí do prostor arény přenosový vůz ČT a u hřiště se začne montovat plošina pro kamery a komentátory. To ovšem přinese i některá parkovací omezení, k hale Bios se o víkendu autem nedostanete. „Za to se omlouváme všem, ale pokud chceme dostat Kladno do televize, jiná možnost není. Parkovat bude o víkendu nutné na ostatních stáních u zimního stadionu,“ vysvětlil Milan Maršner.

Komentátorem přenosů z Kladna byl dosud vlastně výhradně Tomáš Jílek, nyní ho vystřídá Petr Šašek, který provázel už přenosem před týdnem z pražského Kertu. Mimochodem tamní zápas s Letohradem byl divácky atraktivní, plný šancí, s překvápkem v podobě výhry hostů navrch.

V jeho rámci se ukázal i kladenský trenér Drahomír Kadlec. Spolu s Karlem Manhartem, šéfem reprezentace žen, byl oceněn za vystoupení na MS v Pardubicích. Kadlec ovšem aktuálně muže ČR už nevede, do konce roku bude svaz vybírat nového kouče. Kladenský lodivod má aktuálně hlavou plnou Alpiqu, kde buduje po odchodu několika legend další vítězný tým. Zatím se to daří, Kladno je v tabulce i přes menší počet odehraných zápasů třetí a doma v posledních dvou zápasech zářilo. Pardubice přejelo 7:1 a Ústí dokonce 8:0.

„Uvidíme, jak zvládneme televizní zápas. Přece jen někteří mladí budou v přímém přenosu hrát poprvé a určitý vliv na jejich výkon to mít může. To ale i u těch zkušenějších. Spíš si však myslím, že to bude o větší motivaci a zápas díky tomu bude mít parametry play off,“ domnívá se Milan Maršner.

Kladenští udělali rovněž jednu změnu v přípravě, místo pátku budou trénovat v sobotu.

Jiný trénink, verbální, čeká v pátek dopoledne na Martina Špačka, útočníka totiž bude vyzpovídat v rozhovoru pro Radio Relax moderátor Dan Adam, který bude provázet i nedělním doprovodným programem v aréně.

„Věřím, že bude i hezké počasí, navíc přijede velice kvalitní protivník. Určitě stojí za to v neděli na hokejbal dorazit a já bych tímto rád pozval všechny naše příznivce, aby nás přišli podpořit,“ dodal Milan Maršner.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI