TAHLE SÍLA DRTÍ, ALPIQ NASÁZEL ÚSTÍ OSM GÓLŮ!

přečteno 701x

Největším překvapením posledního extraligového kola je výhra Letohradu v televizním zápase na Kertu či další úspěšný zářez Rakovníka. Ale i hokejbalisté Kladna udivují. Poté, co doma deklasovali Pardubice 7:1, poničili fasádu také Ústí nad Labem. Po dvou třetinách to bylo 8:0!, a přestože poté mužstvo zvolnilo a výsledek se nezměnil, tahle síla mnohé překvapila.

Kladenští měli od začátku i na vlhkém hřišti lepší pohyb, hráči o sobě věděli, neváhali se střelbou a počítali šanci za šancí. Už do přestávky proměnili tři, když Novák pálil přesně v přesilovce, Barnošák se skvěle zorientoval v brankovišti a na závěr povedené třetiny se trefil ještě D. Hnízdil.

Jestli hrál Apiq skvěle v první třetině, pak ve druhé už morálně uvadajícího soka úplně zdecimoval pěti góly. Vše načal Štěpáník, a když se trefil poprvé v sezoně také Šrámek, odporoučel se nešťastný brankář Brhel na střídačku. Ani jeho zkušený náhradník Banda ale neměl nárok zastavit stavidla bublajícího rybníku kladenské ofenzivy. Byly z toho další tři góly a za stavu 8:0 nemohlo být už po dvou částech o vítězi pochyb.

„Takhle nějak si náš výkon představujeme. Hráči se výborně pohybovali a stříleli,“ pochvaloval si trenér Drahomír Kadlec, který v sobotu jasně předčil kamaráda na soupeřově lavičce Jaroslava Pavlíka, s nímž do léta vedl reprezentaci.

Poslední třetina sice už podle Kadlece už nic dobrého nepřinesla, ale je pochopitelné, že za stavu 8:0 tým ubral. „Už jsme se trochu připravovali na Plzeň,“ připomněl jeden z nejlepších hráčů dne, čtyřbodový Dominik Barnošák, že za týden v neděli čeká Alpiq televizní duel s Plzní.

A na ten se tým hodně těší.

HBC ALPIQ Kladno – Elba DDM Ústí nad Labem 8:0 (3:0, 5:0, 0:0). Branky a nahrávky: 2. Novák (Šrámek, Barnošák), 10. Barnošák (Šrámek), 14. Hnízdil (Špaček, Barnošák), 17. Štěpáník (Šrámek, Šíma), 21. Šrámek (Hrabár), 24. Šíma (Šícha), 27. Barnošák (Šíma), 28. Štěpáník (Špaček, Hnízdil). Kladno: Hájek – Hrabár, Soukup, Šícha, Novák, Haisman, Nosek, M. Hnízdil – D. Hnízdil, Štěpáník, Špaček, Šrámek, Barnošák, Procházka, Kohout, Prokop, Zmeškal. Ústí nad Labem: Banda – Bím, Jirava, Kváš, Michaijličenko, Šilínek – Bakalár, Červinka, Eitler, Javůrek, Poulíček, Soukup, Uhlíř, Vacek, Zuna.