SYCHRAVÉ PODZIMNÍ VÝKONY

přečteno 259x

Dne 11. 11. 2017 se uskutečnil další turnajový den kategorie Přípravka. Kladenští do něho vyslali dva týmy – Bílý tým vyrazil do Mladé Boleslavi a Modrý tým do Mostu. A jak si kluci vedli?

Bílý tým

Úvodní buly padlo ve 14 hodin. Rysové se sjeli do města automobilového průmyslu v počtu deseti hráčů (1 gólman a 9 hráčů do pole). První klání kladenští sehráli proti pražskému KERT PARKu. Vstup do utkání byl nad očekávání dobrý a brzy jsme vedli. Rysové se však neradovali dlouho a KERT vyrovnal. Kladenští se nezalekli a dvěma přesnými zásahy opět soupeři odskočili. Do druhé půle jsme šli s nadějným náskokem 3:1. KERT však snížil hned zkraje druhé půle a najednou začal náš tým tahat za kratší konec provazu. Naději na dobrý výsledek sice dlouho držel náš výborný gólman, ale i ten pod velkým tlakem soupeře nakonec povolil, a tak jsme prohráli jednoznačným výsledkem. V druhém zápase jsme se střetli s Kelty 08. Bohužel ani v tomto utkání nám pšenka příliš nekvetla a i tento soupeř nám bohužel naložil poměrně velký počet branek. Po přestávce na nabrání sil jsme nastoupili k třetímu utkání a to proti pořádajícímu celku. Utkání bylo velice vyrovnané a to hlavně zásluhou toho, že v bílých dresech jakoby nastoupil úplně jiným tým než před přestávkou. Kluci bojovali jeden za druhého, byla na nich vidět dravost a chuť dotáhnout utkání do vítězného konce. V polovině první půle jsme se dostali do vedení. Následně náš gólman vychytal nájezd, čímž kluky před sebou ještě více nabudil. Mladoboleslavští sice zvládli vyrovnat, ale nakonec podlehli po hrubé chybě svého gólmana, a tak jsme se mohli radovat z prvního vítězství v turnaji. K poslednímu utkání tohoto turnaje Rysové nastoupili proti Rakům z Rakovníka. Bojovnou náladu si chlapci přenesli i do první půle tohoto utkání. Kladno se dostalo dvakrát do vedení, ale Rakovník následně našel recept na naši hru a nakonec bohužel zvítězil také jednoznačným výsledkem. Výsledkově se turnaj sice příliš nepovedl, ale netřeba věšet hlavu, protože jak praví stará pravda – všechno zlé, je pro něco dobré.

Sestava: Patera – Honke, Mašek, Paták, Petrášek D., Petrášek M., Skřivan, Tomášek M., Tomášek O., Trávníček

Modrý tým

Modrý tým v Mostě zahajoval svůj turnaj utkáním proti pražským Rebelům. Zápas byl sice opticky velice vyrovnaný, střelecky byl ale bohužel produktivnější náš soupeř, a tak nám nezbylo, než zapsat do tabulky naši prohru. V dalším zápase nás čekalo Ústí nad Labem. Další z vyrovnaných utkání, která jsme v tomto turnaji sehráli. K vidění byla zlepšená defenzivní hra našeho celku. Bohužel stejně kvalitní obrannou hru předváděl i náš soupeř. A jelikož gólů bylo skutečně poskrovnu, tak náš duel skončil remízou. Následovala hodinová pauza, kterou naši hráči využili k uvolnění atmosféry a užívání si společného času s kamarády. To je bohužel docela unavilo, a tak jsme ve zbylých dvou zápasech polevili z tempa. Proti Hostivaři to ještě nebylo tak markantní. Sice jsme opět byli dosti neproduktivní, ale kluci se alespoň snažili. Takže jejich prohra nebyla tak strašlivá. To se bohužel nedá říci o posledním zápase proti pořádajícímu celku. Kluci si od druhého zásahu ve své síti asi řekli, že je to zbytečné a velice povolili. A když nechce hlava, tak ani ruce a nohy správně nepracují. To bylo hráčům po zápase zdůrazněno a my jako trenéři doufáme, že si to všichni vezmou k srdci.

Sestava: Nachtigal – Černý, Koláčný, Lachman D., Lachman J., Lovětínský, Navrátil, Sikora, Říha

Trenér Jan Novák: „Chtěl bych poděkovat jménem všech trenérů za výkony, které kluci podali a rodičům za přečkání nepříznivého chladného počasí. Výsledky nejsou podstatné, důležité je si zahrát a načerpat co nejvíce zkušeností do dalších turnajů.“

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI