SUCHDOL ODVEZL VŠECHNY TŘI BODY

přečteno 410x

Mladší dorost nastoupil 9.4.2017 na domácím hřišti proti neznámému soupeři z dalekého Suchdola nad Lužnicí. Po nástupu na hrací plochu byla jasně viditelná převaha domácího týmu. Kladenských sedmnáct hráčů proti jedenácti Jihočechům. Jak se později ukázalo, byla to převaha jediná.

Začátek zápasu se Kladnu, stejně jako v Letohradě, opět nevyvedl. Už v pětačtyřicáté vteřině byl šikovnější u mantinelu hostující hráč David Braun který po přistrčení od Lukáše Apfelthalera dokázal přehrát dva kladenské hráče a ještě přihrát na před brankou zaparkovaného Jakuba Laurince který poslal Suchdol do vedení. Hrálo se prakticky bez šancí, ale více ze hry měli jasně hosté. Jediný náznak šance na vyrovnání předvedl až ve dvanácté minutě Robert Player. Úspěšný však nebyl.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Jen naštěstí pro nás branku hostí rozhodčí neuznal, protože hokejka Petra Sládka byla výše než je povoleno. Suchdol dále hrozil a gól v některých chvílích doslova vysel na vlásku. Třetina se prakticky celá odehrála v kladenském obranném pásmu. Za povšimnutí stála pouze střela téměř z poloviny hřiště v podání Matěje Čejky a naše dobrá hra v oslabení.

V úvodu třetí třetiny hosté opět zahrozili když kladenské obraně upláchl střelec prvního gólu zápasu Laurinc. Tentokráte byl Jirsa úspěšnější než hostující střelec a naděje na vyrovnání stále žila. Málem se to povedlo v polovině této části hry, když se dokázal prosmýknout mezi třemi bránícími hráči Jaroslav Procházka. Jeho povedenou střelu však gólman Jaroslav Kolka dokázal ukrýt ve své lapačce. Vzápětí kladenským, již po druhé v zápase, ukázal David Braun jak ho poslouchá hokejka a balónek a co vše si hosté mohou při takovém zápase dovolit. Na obranné modré čáře si nadhodil balónek a pinkáním na čepeli hole ve vzduchu tak proběhl až za útočnou modrou kde ho zastavil, stejně jako při jeho prvním žonglérském čísle, bohužel jen za cenu faulu domácí obránce. Závěr zápasu si tak hosté pohlídali ještě s větším přehledem a i když se Kladno nakonec do jejich útočného pásma podívalo, odcházelo po závěrečném hvizdu ze hřiště po zásluze poraženo.

Další meta tedy padla. Po prvním letošním bezbodovém zápase tu byl první bezbodový domácí zápas sezóny. Dalo se čekat, že to přijde, ale způsob jakým se to stalo je zarážející. Většina hráčů by si měla sáhnout do svědomí, jestli v zápase odvedla opravdu maximum. Ne vždy platí totiž heslo: není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Neznamená to totiž, že se hráč který je na soupisce, na střídačce, nebo na hřišti skutečně zúčastnil. Ano, i prohry patří ke sportu, ale prohry se ctí, ne s ostudou. Některé akce hostí totiž mohli být klidně posouzeny rozhodčím jako nesportovní chování – v reálu zesměšňování soupeře. Na druhé straně soupeř v deseti hráčích do pole předvedl kvalitní hru plnou pohybu a napadání ve dvou, kterou se prezentoval až do konce zápasu a úbytek sil nebyl patrný. Navíc jeho hráči hráli prakticky bez chyb a naprosto čistě bez nedovolených zákroků. Stalo se a zapomenuto jest. Všichni fanoušci, trenéři a jistě i hráči věří, že příští zápas, který odehrajeme netradičně již v pátek 14.4.2017 od 11:00 tentokrát proti známému týmu HBC Plzeň, bude návratem ke hře s jakou jsme se prezentovali v závěru základní části a i v prvním zápase čtvrtfinále. Více jak 100% nasazení od všech zúčastněných od začátku do konce. Protože MY JSME KLADNO ..............

HBC ALPIQ Kladno – SK Suchdol nad Lužnicí 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Střely: 7:18 (2:8, 2:6, 3:7) Vyloučení: 3:1 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0

Sestava HBC Alpiq Kladno: Jirsa Lukáš, Černý Filip – Šťastný Michal, Kužel Václav, Kučera Dominik, Němec Filip, Rychlý Vojtěch – Procházka Jaroslav, Janiourek Jan, Frühauf Petr, Maurer Patrik, Paták Dominik, Tor Michael, Pešula Ondřej, Čejka Matěj, Říha Jiří, Pleyer Robert