KOVO PRAHA 0
:
2 KLADNO

STŘELECKÉ TRÁPENÍ MLADŠÍCH ŽÁKŮ TRVÁ

přečteno 226x

Po střelecky nevydařeném utkání s Rebel Praha odjeli natěšení fanoušci mladších žáků Alpiq Kladno na hřiště posledního Kova, které většinou schytává od svých soupeřů větší příděl branek, a těšili se na hezké akce okořeněné mnoha góly. Co se ale v neděli dělo, skutečně předčilo i ta nejtemnější očekávání. Proti téměř kompletní sestavě Kladna (nebudu-li počítat nemocného Ježka a absentujícího Daníčka) se postavil odvážný celek devíti domácích (8+1), v jehož středu byly zastoupeny i dvě dívky (co je smutnější, včetně dvou skutečně menších hráčů zřejmě minipřípravky), a předvedl nevídané. Jakkoli se v průběhu utkání nedostal do žádné vypracované šance (nicméně dvě gólové situace musel Křemenák řešit) a dobrých 34 minut se hrálo v obranném pásmu domácích, svítilo na konci utkání na ukazateli pouhých 0:2. Kladno sice vyslalo na soupeřovu svatyni úctyhodný počet 58 střel, ale vyložených vypracovaných hezkých akcí bylo poskrovnu (ty dvě nejhezčí skončily gólem).

Kluci nemohli své pokusy buď pořádně vměstnat mezi tyče (vzpomenu jen řadu mnohametrových minel Lejska, Doubravy či Roda), nebo se snažili slabými bekhendy na brankovišti přetlačit betony výborně chytajícího domácího brankáře. Brankáře domácích mohu opravdu vyzdvihnout, protože byl svému týmu jednoznačnou oporou, na začátku utkání se nádherně rozchytal, a byla to zejména jeho zásluha, že Kovo neschytalo debakl.

Na naši první branku (někteří snad již ani nedoufali, že přijde, jiní věřili, že se domácí musí unavit – nestalo se tak) se čekalo až do 22. minuty, kdy se také už konečně někdy rozeběhnul Jelínek, který si křikl na Velu, aby mu přenechal na modré míček, a potom nádherně od mantinelu našel přes bránícího hráče volnou čepel hole Reitmaiera, který trefil odkrytou část branky. Na konečných dva nula z pohledu Kladna pak při vlastním oslabení (nelze nezmínit tři naprosto zbytečná vyloučení Jedelského ve vlastním útočném pásmu – zřejmě snídal syrové maso) upravil opět Reitmaier. Ten předvedl parádní akci s Velou, který pochopil, že v ten den prostě branku netrefí, společně si narazili míček a Reitmaier jej pohodlně uklidil do odkryté části branky a uklidnil tak hráče Alpiqu a zejména jejich fanoušky.

Kladno si tedy z Kova odvezlo povinné tři body, ale po velikém střeleckém trápení, což nevěstilo nic dobrého pro nadcházející utkání, které se odehrálo hned následující den proti Ústí nad Labem, a kterého se stále nemohl zúčastnit nemocný Ježek a opory týmu Cajthaml s Křemenákem, kteří vyrazili na reprezentační sraz. Jak to dopadlo, se dočtete příště. Kladno do toho! _____________­________________________­________________________­_________________ Sestava Kladna:

Brankáři: Křemenák (36’), Jones

Obrana: J. Lejsek, Petrášek, Patera, Řešátko, Doubrava, Hofmann

Útok: Cajthaml, Jedelský, Rod – Vela, Jelínek, Reitmaier – L. Lejsek, Schönherr, Tomášek

Branky: 22. Reitmaier (Jelínek), 31. Reitmaier (Ve­la)

Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1 Vyloučení: 1:4 (Využití 0:0, Oslabení 0:1) Střely: 12:58

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI