NIŽBOR 1
:
7 KLADNO
KLADNO 16
:
0 NOVÉ STRAŠECÍ

STŘELECKÉ HODY

přečteno 1 761x

První zápas víkendu jsme odehráli v sobotu 11.4.2015 na plastu v Berouně. Potvrdili jsme roli favorita. Do Kladna vezeme výhru a tři body do tabulky.

SK Kelti 2008 – HBC ALPIQ Kladno 1:7 (0:3,0:3,1:1)

Střely: 15:47 (6:17, 3:15, 6:15), vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:2
Branky a nahrávky: Zdrůbecký Václav (Čejka Matěj), Procházka Jaroslav (Zdrůbecký Václav), Jůn Jaroslav (Rychlý Vojtěch, Čejka Matěj), Jůn Jaroslav (Tor Michael), Zdrůbecký Václav (Čejka Matěj, Procházka Jaroslav), Šťastný Michal (Tor Michael), Zdrůbecký Václav
Sestava HBC Alpiq Kladno: Pleyer Robert – Fencl Martin, Němec Filip, Kopp Dominik, Kužel Václav – Zdrůbecký Václav, Procházka Jaroslav, Tor Michael, Čejka Matěj, Jůn Jaroslav, Šťastný Michal, Maurer Patrik, Hertl Lukáš, Rychlý Vojtěch

Druhý zápas víkendu se odehrál v neděli 12.4.2015 na domácí asfaltce. Soupeř k nám dorazil z nedalekého Nového Strašecí a měl v nohách stejně jako naši hráči úspěšný výjezd, když z Mostu dovezl dokonce dvoucifernou výhru. Na Kladně bylo však všechno jinak. A to hned od samotného začátku.

Prvního gólu jsme se dočkali poměrně brzy. Po pětadvaceti vteřinách Václav Zdrůbecký obral Bubáky o balónek a zpoza branky překonal hostujícího brankáře Adama Knížete. Tlak pokračoval a hra se odvíjela převážně v obraném pásmu Strašecí. Výsledkem byl další gól Kladna. Jaroslav Procházka nahodil od modré, za brankou nahrával Michael Tor na Zdrůbeckého a ten nemilosrdně vymetl pavučinku branky hostí. Bohužel potom přišla smutná chvíle pro obránce, který se vrátil po zranění konečně do naší sestavy a nutno říci, že se mu herně návrat opravdu povedl. Bohužel radost mu výrazně pokazila situace kdy hráč Strašecí několik metrů před červenou čárou nastřelí balónek do našeho obraného pásma a zakázané uvolnění se nepíská? Nic méně u balónku je v rohu za brankovou čarou první obránce Kladna Václav Kužel kterého dobíhající soupeř podráží. Následuje vyloučení Kužela za zdržování hry – zašlápnutí míčku. Který si bohužel v emocích bouchne při odchodu na trestnou hokejkou do mantinelu a následuje desetiminutový trest za nesportovní chování. Jelikož v tom čase na trestné už jeden hráč Kladna byl, Strašecí mělo šanci hrát přesilovku pět proti třem. I díky jedincům v jejich sestavě, které pobyt na hřišti snad i obtěžoval, jsme tuto část hry přestáli prakticky bez ohrožení našeho gólmana Roberta Pleyera. Naopak po jejím skončení přišla třetí branka. Při signalizované výhodě poslal Matěj Čejka do úniku Patrika Maurera a ten prostřelil Knížete. V závěru první třetiny ještě zvyšoval dobře mířenou střelou z vrcholů kruhů Jaroslav Procházka.

Druhá třetina začala stejně jako první. Po sedmnácti vteřinách si mezi sebou vyměnili balónek Procházka a Zdrůbecký. Druhý jmenovaný vystřelil, přidal pátý gól Kladna a zkompletoval hattrick. Trefa číslo šest vznikla když Michael Tor buly vyhrál pro Zdrůbeckého, od jeho hole putoval balónek k Procházkovi a následoval gól z půlky. V polovině zápasu početná skupina diváků viděla pohlednou akci na jejímž konci byl sedmý gól. Michal Šťastný nahrál z útočného pásma zpět na obránce Dominika Koppa a od něj šla rychlá přihrávka kterou zužitkoval Václav Zdrůbecký. Ten přidal i osmou trefu kdy po nahrávkách od Matěje Čejky a Patrika Maurera rozebrali hostující obranu. A střelecký den pokračoval. Jaroslav Jůn od branky nahrál na modrou čáru kde byl ke střele připraven Filip Němec a byl tu devátý gól. Ve většině případů na desátou trefu čekáme dlouho a většinou se ani nedočkáme. Není to levná záležitost. Ne však tentokrát. Matěj Čejka chtěl vystřelit přes obránce. Nejdříve promáchl, na což Kníže reagoval. Druhý pokus byl však úspěšný. Asistenci si připsal Maurera a Zdrůbecký.

Začátek třetí třetiny byl opět ve znamení rychlého gólu. Po 24 vteřinách poslal do úniku Maurer Zdrůbeckého. Ten Knížete nepřekonal a tak nahrál na Čejku který už trefoval prakticky do prázdné branky. Dvanáctý gól padl po situaci kde se po nahrávkách od Jůna a Čejky dostal k balónku Zdrůbecký. Tak dlouho motal hlavu obránci Strašecí až mu jí zamotal a trefoval opět zpoza branky, navíc přidal double hattrick v zápase. Byl jak utržený z řetězu a řádil dál. Po nahrávce od Jůna ukázal všem co to znamená když se daří tak se daří. Prostě do toho plácnul a byl tu třináctý gól Kladna. Stejná dvojce zařídila i další trefu. Jůn poslal od naší brankové čáry do úniku Zdrůbeckého = 14:0. Patnáctá branka padla z hole Jaroslava Jůna, když odmítl týmovou strategii a prostřelil gólmana hostí. Druhý hráč který zaznamenal v tomto utkání hattrick byl Matěj Čejka, když po nahrávce od Maurera zastavil ukazatel skóre na konečných 16:0 pro Kladno.

Co dodat? Výhry se počítají a body také. Snad si střelci nevystříleli o tomto víkendu všechen prach a něco si schovali na tuto sobotu 18.4.2015, kdy nás čeká od 10:30 na domácím hřišti soupeř kterému toho hodně dlužíme !

HBC ALPIQ Kladno – HBC Nové Strašecí 16:0 (4:0, 6:0, 6:0)

Střely: 34:13 (12:4, 9:3, 13:6), vyloučení: 5:7, využití přesilovek: 5:0, oslabení: 0:0
Branky a nahrávky: Zdrůbecký Václav, Zdrůbecký Václav (Tor Michael, Procházka Jaroslav), Maurer Patrik (Čejka Matěj), Jaroslav Procházka, Zdrůbecký Václav (Procházka Jaroslav), Procházka Jaroslav (Zdrůbecký Václav, Tor Michael), Zdrůbecký Václav (Kopp Dominik, Šťastný Michal), Zdrůbecký Václav (Čejka Matěj, Maurer Patrik), Němec Filip (Jůn Jaroslav), Čejka Matěj (Zdrůbecký Václav, Maurer Patrik), Čejka Matěj (Zdrůbecký Václav, Maurer Patrik), Zdrůbecký Václav (Čejka Matěj, Jůn Jaroslav), Zdrůbecký Václav (Jůn Jaroslav), Zdrůbecký Václav (Jůn Jaroslav), Jůn Jaroslav, Čejka Matěj (Maurer Patrik)
Sestava HBC Alpiq Kladno: Pleyer Robert – Němec Filip, Kopp Dominik, Kužel Václav – Zdrůbecký Václav, Procházka Jaroslav, Tor Michael, Čejka Matěj, Jůn Jaroslav, Šťastný Michal, Maurer Patrik, Hertl Lukáš

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI