START DO SEZONY ORÁMOVAL ČISTÝ HATTRICK PROCHÁZKY

přečteno 71x

Skvěle vstoupili hokejbalisté Kladna do nové extraligové sezony. Doma porazili Letohrad, který je tentokrát netrápil jako v jiných zápasech, vysoko 6:1. Hattrickem se zaskvěl Jaroslav Procházka.

„Výhru beru, ale výkonem jsme byli tak na šedesáti, maximálně sedmdesáti procentech. Ještě nás strašně moc práce,“ zůstal v hodnocení při zemi trenér Drahomír Kadlec. Jeho tým inkasoval jako první při končící přesilovce hostů, ale sám pak přímo v početní výhodě vyrovnal bombou Dědiče. Od druhé třetiny začal koncertovat útok Procházka, Barnošák, Schnaubelt. Jejich kombinace dělaly hostům stále větší problémy a Procházka stihl během jediné třetiny čistý hattrick. „Povedlo se to ale celému útoku, Jarda stál vždy na konci pěkných akcí. A Dominik Barnošák (v sobotu 4 asistence!) pochopil, že body se dávají i za přihrávky. Snad jim to takhle bude fungovat i dál,“ doufá Kadlec.

Ten ve druhé třetině musel míchat sestavou, protože z hromadné potyčky vznikla rvačka Pražáka s Cvejnem, po ní byli oba aktéři vyloučeni do konce utkání. Pražáka pak nahradil mladý Paták.

Ve třetí třetině se hned při své premiéře v kladenském dresu gólově prosadil Javůrek a po něm ještě završil skóre Schnaubelt. Kladno slavilo poklidnou výhru stejné výše jako na nedávném Páňa Cupu. V dalším kole je čeká daleký výlet do Karviné.

HBC Kladno – Letohrad (1:1, 3:0, 2:0). Branky a nahrávky: 13. Dědič (Schnaubelt), 17. Procházka (Barnošák), 23. Procházka (Barnošák, Pliml), 28. Procházka (Barnošák, Schnaubelt), 33. Javůrek, 43. Schnaubelt (Barnošák, Procházka) – 10. Levý (Macháček).

Kladno: Jirotka – Dědič, Důras, Kamenář, Kudela, Pliml, Soukup – Pražák (28. Paták), Šíma, Špaček Barnošák, Procházka, Schnaubelt, Javůrek, Kohout, Prokop.