SKVĚLÁ OBRANA A STŘELEC ŠTĚPÁNÍK, PODÍVANÁ PŘED KAMERAMI BYLA VÍTĚZNÁ

přečteno 483x

Perfektní taktický výkon, dřina, spousta soubojů a nekončící běh. Kladýnko se v hokejbalové extralize před televizními kamerami zase vytáhlo a je docela jedno, že přes léto hodně změnilo a omladilo sestavu. Plzeň přehrálo 3:0, dva góly dal Radim Štěpáník.

Když to hodně zjednodušíme, byl to souboj dvou reprezentantů. Domácí Radim Štěpáník sice na plzeňském brankáři Petru Kráčinovi párkrát vyhořel, ale také ho dvakrát ve 30. a 36. minutě překonal a duel tím rozhodl. Oba byli také před televizními kamerami vyhlášeni nejlepšími hráči televizního duelu.

Nicméně hokejbal je týmový sport a ke čtvrté domácí výhře sezony přispěl Alpiqu každý z hráčů. Jirotka neměl čisté konto vůbec zadarmo, obrana mu ale pomáhala, co to šlo včetně pádů do tvrdých plzeňských ran. Útočníci si byli schopní vytvořit šanci jak individuálně (první gól Štěpáníka po vyběhnutí na osu hřiště), tak kombinací (druhý gól Radima po pasu Hrabára) či po tvrdé práci při forčekingu (třetí branka Barnošáka).

Kladno také potvrdilo, že se mu letos daří slušně přesilové hry (2 góly) a že v obraně je i po odchodu hvězd pořád málo zranitelné. Vyplácí se nasazování mladíků Hrabára s Voráčkem i přesun někdejších útočníků Noska a Šíchy dozadu. A to má ještě trenér Kadlec k dispozici absentující Plimla s Haismanem. „Výborně jsme bránili a co jsme měli dát, to jsme dali. Výborně zachytal gólman a dělali jsme vše, co po nás trenér chtěl,“ usmíval se jeden z jmenovaných, obránce Jiří Hrabár, ve svém premiérovém rozhovoru do televizní kamery.

Třeba jich bude v minulosti přibývat.

Alpiq Kladno – HBC Plzeň 3:0. Branky: 30. Štěpáník, 39. Štěpáník (D. Hnízdil, Hrabár), 44. Barnošák (Šícha, Šíma). Rozhodčí: Cícha – Uhlíř,** Vyloučení:** 4:3, využití: 2:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Alpiq: Jirotka- Soukup, Hrabár, Šícha, Voráček, Novák, Nosek – D. Hnízdil, Špaček, Štěpáník – Barnošák, Šíma, Šrámek – Kohout, Prokop, Procházka.