ŠESTÝ V REPUBLICE

přečteno 622x

Dne 21.5.2017 bylo v plánu poslední kolo čtvrtfinálové skupiny Extraligy mladšího dorostu a kladenští svůj poslední zápas sezóny odehráli proti týmu který skupinu s přehledem vyhrál a další zápasy ho tak ještě čekají – HBC Hostivař. I když postupové karty byly jasně rozdány, týmy nastoupily v nejsilnějších možných sestavách. Kdo by myslel, že se zápas jen uskuteční, pletl by se.

Prakticky hned od počátku nebylo vůbec znát, že se hraje prakticky o nic a oba týmy se vrhli dobývat soupeřovu branku. Rysům patřila první velká šance zápasu. Od Matěje Čejky putovala gólová nahrávka na Roberta Pleyera, ale tomu doslova sebral gólový zápis hostující gólman Jan Dostál. Chytil i následnou šanci Procházky.Zahanbit se nechtěli nechat ani hosté. Dostávali se do kladenského obranného pásma, ale jejich šance byly o poznání méně nebezpečné. Rysové se však na závěr první třetiny museli bránit dvojnásobné přesile po našich dvou faulech. Uznání zaslouží trojice dobře bránících hráčů která kvalitní obranou hrou dokázala tuto přesilovku Hostivaře zvládnout. Bohužel tu klasickou už se domácím zvládnout nepodařilo. Elegantní akci zakončenou gólem předvedla Hostivař když z kruhu po asistenci od Filipa Macka a Jiřího Vaniše vystřelil Jan Čejka a překonal kladenského gólmana Filipa Černého. Kladno tak šlo do kabin s jednobrankovým mankem.

O zábavu měl Černý postaráno i nadále. Že se totiž pětiminutová přesilovka přesune i přes obdrženou branku do třetiny druhé bylo jasné. Atakům hostí domácí gólman odolával seč mohl. Bohužel o to víc ho jistě mrzel smolný gól, když při naší přesilové hře nedokázal zkrotit skákavý balónek který na něj vyslal po nahrávce od Macka Daniel Krupka z poloviny našeho útočného pásma. Ale zbraně jsme však neskládali. Lehce za polovinou zápasu měl ještě šanci Michael Tor, snížit se mu však nepodařilo. Úspěšnější byl opět Dostál. Záhy poté došlo k plánovanému střídání kladenských gólmanů když Černého nahradil Jirsa. A hned přinesl svým spoluhráčům štěstí. V pětadvacáté minutě zápasu, po akci Matěje Čejky a Patrika Maurera konečně lovil Dostál balónek ze své sítě, když ho druhý jmenovaný dokázal překonat. Ale tento stav ale vydržel sotva půl minuty. Šanci proměnila v branku Hostivař, když předvedla v přesilové hře pohlednou a rychlou akci. Čejka s Mackem si opět připsali kanadský bod když po jejich asistenci zvýšil Josef Vosátka. Ani po této brance nepřestalo Kladno bojovat. Snížit se nepovedlo Procházkovi proti němuž vytáhl Dostál ukázkový zákrok a pokračoval v exkluzivních výkonech i v posledních pěti minutách, kdy se nám povedlo na delší čas uzamknout hosty v jejich obranném pásmu.

Aktivitu jsme si přenesli i do úvodu třetí třetiny, ale branku vstřelili naopak hosté. Hostivařský Macek zpoza branky nahodil vzduchem na Jana Čejku, ten si bravurně balónek zpracoval a poslal gólovou nahrávku na volného Jiřího Vaniše který jí nepohrdl a zvyšoval na 1:4 pro Hostivař. Od té doby mnoho hokejbalu k vidění nebylo. Jakoby zápas skončil. Díky neuvěřitelně nepřesným výrokům rozhodčích se hra kouskovala, hráči brali spravedlnost do svých rukou a docházelo k častým, ale ne vážným potyčkám.

Ač ani jednomu z týmů o nic nešlo, byl k vidění kvalitní a hezký zápas ve kterém vyčníval zejména gólman hostí Dostál. Bohužel už před koncem druhé třetiny ho totálně pokazila dvojce sudích když nechala některé možná i nebezpečné zákroky na obou stranách nepotrestané a poté vylučovali za zákroky které nebyly. Sezonu jsme tedy ukončili prohrou, což znamená, že kladenští nedokázali zvítězit ani v jednom ze zápasů čtvrtfinále. Tým bojoval do poslední vteřiny a kolikrát chybělo málo a mohlo být vše jinak. Většina zápasů skončila naší prohrou jen o jednu branku. Kdo by řekl po podzimní části, že se mladým rysům povede do této části sezony vůbec dostat. Kluci předvedli stíhací jízdu a povedlo se jim to, bohužel na další postup to nebylo, ale přes to si zaslouží za celou sezonu pochvalu. Šesté místo v Extralize mladšího dorostu není vůbec špatný výsledek.

Díky jim za bojovné zápasy které byla radost sledovat, díky všem čtyřem trenérům kteří tým skvěle připravili a motivovali do jarní části a v neposlední řadě díky fanouškům za podporu. Všem přeji hezké a odpočinkové léto a kdo by se nudil, může volné chvíle bez hokejbalu vyplnit rozluštěním jednoduché šifry ukryté v tomto článku

HBC ALPIQ Kladno – HBC Hostivař 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Střely: 18:32 (7:12, 9:11, 2:9) Vyloučení: 13:5 Využití přesilovek: 0:2 Oslabení: 0:1

Branky a nahrávky Kladno: Maurer Patrik (Čejka Matěj)

Sestava HBC Alpiq Kladno: Jirsa Lukáš, Černý Filip – Procházka Jaroslav, Kužel Václav, Paták Dominik, Kučera Dominik, Němec Filip, Rychlý Vojtěch – Zdrůbecký Václav, Tor Michael, Janiourek Jan, Říha Jiří, Maurer Patrik, Stříbrný Josef, Čejka Matěj, Pleyer Robert, Pešula Ondřej