ŠERO ALPIQ NEZASTAVILO, SLAVÍ PRVNÍ VÝHRU VENKU. JASNOU!

přečteno 551x

Druhé vítězství s nulou na kontě obdržených gólů. Vypadá to, že si hokejbalisté Alpiqu Kladno vzali z debaklu spíš pozitivní věci a v sobotu po nejlepším sezonním výkonu venku vyhráli v Mostě 5:0. Alpiq se vrátil na druhé místo za jasně první KERT Park, má ale o jedno utkání méně.

Kladeňáci se na utkání v Mostě pečlivě chystali už proto, že venku se jim zatím moc nedařilo. V přítmí severočeské haly pak do utkání skvěle vstoupili a Hnízdil brzy otevřel skóre. „Špáča mi vyhrál buly a já to trefil na vyrážečku Bréma hezky pod břevno,“ popsal autor důležitou a jak se nakonec ukázalo vítěznou branku.

Kladno v zápase dál dominovalo, právě Hnízdil trefil břevno a chvíli před koncem povedené třetiny zvýšil Štěpáník. Hosté navíc udrželi vysokou laťku kvality své hry i po přestávce a druhá formace se postarala o pohodlný náskok, když nejprve nabil Šrámek pěkně Barnošákovi a pak si pozice prohodili – 0:4.

„Do té doby jsme hráli opravdu dobře, ale pak přišla nějaká vyloučení a oni dostali chuť. Nicméně souvislý tlak jsme jim nedovolili a jedinou velkou šanci skvěle chytil Jiri,“ pochválil Dan Hnízdil brankáře Jirotku.

Jeho čisté konto ale nijak nepřeceňoval. Ve studené mostecké hale je slabé světlo, na které si gólman pravidelně stěžuje. „Říkal pořád, že nic nevidí, ale míčky ho neustále trefovaly. To se to pak chytá,“ vtipkoval Hnízdil na adresu Jirotky, který vyčapal už druhý shutout za sebou.

Po výprasku 7:0 v Hradci dobrá vzpruha! „To určitě, ale v Hradci se sešlo několik věcí proti nám. Za něco jsme si mohli sami podceněním soupeře, oni navíc dali z prvních dvou střel góly. Občas takový výpadek přijde a já myslím, že v sezoně se nic takového opakovat nebude,“ dodal Dan Hnízdil.

My dodejme, že v poslední třetině zápasu v Mostě už Alpiq spíš kontroloval hru, hráči už trochu moc vymýšleli, ale gól nakonec přece jen dali. A měl zajímavého autora, nadějný Jiří Hrabár se trefil poprvé v kariéře v extralize. Gratulujeme!

RONDO Most – ALPIQ Kladno 0:5 (0:2, 0:2, 0:1) Branky a nahrávky: 9. Hnízdil (Špaček), 14. Štěpáník (Soukup), 18. Barnošák (Šrámek, Novák), 22. Šrámek (Barnošák, Šíma), 41. Hrabár (Nosek, Prokop).

Most: Brém (31. Tyl) – Koudelka, Chyba, Popluhar, Drenčko, Chmelina, Černý, Novák, Chytrý, Krajíček, Singer, Bačák, Jakubův, Plachý, Kotlík.

ALPIQ Kladno: Jirotka – Hnízdil, Soukup, Hrabár, Šícha, Nosek, Novák, Haisman, Špaček, Štěpáník, Pražák, Barnošák, Šíma, Šrámek, Procházka, Kohout, Prokop, Zmeškal.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI