SÉRIE PORÁŽEK JE ZLOMENA, RYSOVÉ PO SKVĚLÉM ÚVODU PŘEHRÁLI KARVINOU

přečteno 189x

Konečně výhra! Po třech porážkách už ji hokejbalisté Kladna v extralize nutně potřebovali. S Karvinou se jim povedl perfektně začátek zápasu a nakonec celkem s klidem i bez některých opor a trenéra Kadlece vyhráli 5:2.

„Myslím, že se kluci naladili už středeční pohárovou výhrou v Horní Bříze. Nasadili jsme tam hodně mladých a ti se také chytili,“ řekl tentokrát hlavní trenér týmu Jaroslav Procházka, který zaskočil za Drahomíra Kadlece.

Bohužel, během zápasu s Karvinou dva mladíci Kamenář a Paták museli kvůli zranění odstoupit, navíc nehrály ani opory Dědič se Špačkem.

A tak Procházka senior musel sestavu lepit, jeho tým mu však úlohu ulehčil, protože už po první třetině měl náskok 3:1. Zaslouženě, protože ač Karviná ukazovala kvalitu a ne náhodou trápila minulý víkend Kert Park, tak rysové tentokrát makali a proměňovali šance.

První branku připravil Barnošák pěkně střelci utkání Pražákovi, ale na tuhle trefu ještě brzy odpověděl Říman, který ukrytou ranou nedal Jirotkovi naději a vyrovnal. Kladno se pak ubránilo v oslabení a následně dvakrát během minuty udeřilo. Nejdřív Kohout ukázal hokejbalovou inteligenci a nabil v dobré pozici ještě Barnošákovi, a pak se po rychlém výpadu prosadil další kanonýr Procházka jr..

Když gólmana Žídka překonal v nástupu do druhého dějství ještě Schnaubelt, tak karvinská střídačka provedla v kleci změnu a poslala na plac mladého Orsága. Tomu se dařilo víc než kolegovi a nestačil už jen na dorážku Pražáka, který nejprve parádně připravil míček Barnošákovi, a když ten pohrdl a přestřelil, tak sám doklepl míček do kasy.

Domácí měli i další šance, hlavně Soukup si rval vlasy, když netrefil míček před odkrytou klecí. Ve třetí třetině neuspěl Schnaubelt ani při trestném střílení za faul Zaremby. A tak třetí dějství vyhráli Slezané a docela zaslouženě. Brzy snížili na 5:2 a Jirotka měl pak plno práce, aby neinkasoval ještě potřetí.

„Konečně jsme dali góly, první třetina byla velmi dobrá. Bohužel jsme pak zase začali vymýšlet super nahrávky a to tady nefunguje. Nicméně chytili jsme se a jsme tentokrát spokojeni,“ prohlásil Jaroslav Procházka a k nepříliš povedené poslední třetině dodal: „Vždycky, když vedeme, tak třeba jen na chvilku přestaneme plnit úkoly, které ve hře máme. A tak zkušený tým jako Karviná, i když byli v menším počtu, tak dokáže využít každé možnosti, aby se dostal do šance.“

Kladno by mělo hrát ještě za týden s Plzní, ale vzhledem ke koronavirové situaci ve státě to zdaleka není jisté. „Není, ale snad se hrát bude. My máme další zraněné a dohrávali jsme vlastně na čtyři beky, nicméně pro příští týden se snad dají dohromady ostatní, případně povoláme juniory. Nějak si poradíme,“ uzavřel Jaroslav Procházka.

HBC Kladno – HBK Karviná 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pražák (Barnošák, Kohout), 12. Barnošák (Kohout), 13. Procházka (Schnaubelt, Zdrůbecký), 17. Schnaubelt (Hrabar, Soukup), 24. Pražák (Barnošák, Kohout) – 9. Říman (Fárský, J. Rosůlek), 31. Fárský (Stromko).

**Kladno: **Ji­rotka – Hrabár, Kamenář, Kudela, Pliml, Soukup, Teinitzer – Barnošák, Důras, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Zdrůbecký