:
8 KLADNO

SÉRIE BEZ GÓLU U KONCE, ALPIQ TO ALE V DERBY NEMRZELO

přečteno 344x

Přesně sto dvacet pět minut trvala neprůstřelnost kladenského Alpiqu v CCM extralize. Sérii utnul ex-kladenský útočník Rakovníka Milan Schnaubelt, ale jeho trefa, k níž později předal ještě jednu, pouze kosmeticky upravila skóre jinak jasného duelu na hřišti Ráčků. Ti Alpiqu podlehli 2:8.

Ze čtyř vzájemných soubojů těchto týmů v extralize byl tenhle nejjasnější. Kladnu úžasně vyšel úvod, když v 8. minutě vedlo už o tři branky. A protože dál pokračovalo v soustředěném výkonu, soka jasně přehrálo.

„Domácí mají letos opravdu silný tým, není to žádný provinční celek. A měli i první šanci, ale z protiútoku se povedla kombinace i nám a navíc skončila brankou,“ popsal úvod duelu kladenský asistent kouče Milan Maršner.

Autorem branky byl Dan Hnízdil, jemuž se zápas opět povedl, zaznamenal hattrick a přidal ještě jednu asistenci. Pro vývoj derby byly ale hodně důležité i další trefy Soukupa a Kohouta na 0:3. Rakovnickou snahu to otupilo a Alpiq navíc přidal pěkné tři góly i ve druhém dějství. Zajímavý byl gól na 0:5, který vstřelil rakovnický odchovanec Jan Prokop.

Jiný mladík, brankář Keimar, měl také velký den. Trenéři ho poprvé nasadili od začátku zápasu a on jim důvěru splatil několika skvělými zákroky. Prostřelil ho až zmíněný Schnaubelt, Milan však trefil po buly ukázkově. „Tohle se chytat nedalo, ale jinak Jára, i když asi byl trochu nervózní, podal výborný výkon. Myslím, že i kluci mu dost pomohli,“ chválil talentovaného brankáře Milan Maršner.

Na druhé straně chyběla jednička v bráně také, Gerlich se totiž postavil do útoku a betony nechal obléknout strašeckého Solara. Ten v posledním dějství inkasoval ještě z holí Barnošáka a pak zmíněného Hnízdila, domácí dorážkou Schnaubelta jen malinko vylepšili celkový obraz výsledku. „První dvě třetiny jsme odehráli hodně dobře, tým za ně pochválím. Ve třetí už to bylo vyrovnané, kluci i pod dojmem vysokého vedení ubrali,“ dodal Milan Maršner.

HBC Rakovník – ALPIQ Kladno 2:8 (0:3, 1:3, 1:2). Branky a nahrávky: 25. Schnaubelt (Švancar), 45. Schnaubelt (Kopecký, Míka) – 1. Hnízdil (Špaček, Hrabár), 3. Soukup (Štěpáník, Hnízdil), 8. Kohout (Prokop, Procházka), 21. Šrámek (Barnošák), 23. Prokop (Kohout, Procházka), 26. Hnízdil (Špaček, Soukup), 42. Barnošák (Šíma, Voráček), 44. Hnízdil (Štěpáník, Hrabár).

Rakovník: Solar – Sunkovský, Cafourek, Suchý, Tvarůžek O., Pechanec – Tvarůžek M., Sýkora, Míka, Pospíšil, Švancar, Schnaubelt, Hildebrand, Kopecký, Martínek, Gerlich.

Kladno: Keimar – Hrabár, Soukup, Šícha, Nosek, Haisman, Novák, Pliml – Hnízdil, Štěpáník, Barnošák, Šíma, Šrámek, Kohout, Prokop, Procházka, Zmeškal, Voráček