SENZACE NA ÚKOR PARDUBIC, ALPIQ JE ROZSTŘÍLEL 7:1

přečteno 757x

Tohle se nečekalo, hokejbalisté Kladna si připsali zatím nejcennější výsledek sezony. Kvalitní celek Pardubic, který je loni připravil o mistrovský titul a letos na jaře skončil až v semifinále play off, porazil Alpiq na svém hřišti jasně 7:1!

Je ale pravda, že dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas s otevřenou koncovkou. V první části branku diváci neviděli, ale ve druhé přece jen stále aktivnější celek Kladna skóroval, a hned dvakrát. Nejdřív se prosadil hbitý Šíma a chvíli po něm i důrazný Špaček.

Pak sice hosté, kteří před sezonou oslabili podobně jako Kladno, přece jen přitlačili a okupovali kladenské pásmo. Jirotka však čapal výborně a tým tradičně podržel.

Ve třetím dějství určila ráz brzká branka Štěpáníka na 3:0, pak už o vítězi pochyboval málokdo. Alpiq se rozjel a v závěru uštědřil sveřepému sokovi pořádný debakl. Po kličce se prosadil kanonýr Barnošák. Mezitím sice drsňák Březina vstřelil pardubický gól útěchy, ale to bylo ze strany hostí vše. Dál už střílel jenom Alpiq. S pohotovou dorážkou přispěchal Dan Hnízdil, střelou do horních pater branky se prosadil i mladík Prokop a brankový účet utkání uzavřel Martin Špaček.

ALPIQ Kladno – Autosklo H.A.K. Pardubice 7:1

Branky a nahrávky: 22. Šíma (Kohout, Šícha), 23. Špaček (Šrámek), 31. Štěpáník (Špaček), 35. Barnošák (Kohout, Šíma), 40. Hnízdil (Špaček, Hrabár), 42. Prokop (Barnošák, Voráček), 43. Špaček (Hrabár, Hnízdil) – 38. Březina (Krejčí). Třetiny: 0:0, 2:0, 5:1.

Kladno: Jirotka – Soukup, Hrabár, Šícha, Voráček, Haisman (36. Novák), Nosek – D. Hnízdil, Špaček, Štěpáník, Šrámek, Šíma, Kohout, Prokop, Procházka, Barnošák.

Pardubice: Chmelík – Kosina, Krejčí, Mašík, Turyna, Mokříž, Novotný, Bucek – Förstl, Vlasák, Zajíček, Březina, Kunc, Česák, Turčani, Staněk, Moravec, Veselík.