SEDMIGÓLOVÁ KANONÁDA V PLZNI ZAKONČILA NÁSTAVBU NEDOHRANÉ SEZONY

přečteno 698x

Třetí, a tedy poslední duel Autosklo H. A. K. Cupu odehráli rysové v Plzni. Tamní mečouny porazili vysoko 7:2, a zůstali tak ve hře o celkové prvenství v miniturnaji, který zítra uzavře duel mezi pražským Kovem a Pardubicemi.

Jestli bude vysoké vítězství v Plzni Kladnu stačit na celkové opanování Autosklo H. A. K. Cupu, se uvidí po zítřejším duelu Kova s Pardubicemi. Jakkoli případný triumf v miniturnaji nemůže nahradit extraligový titul, k němuž měli rysové před anulováním sezony solidně našlápnuto, finanční bonus ve výši 12 tisíc korun by jistě přišel vhod. To už ale Kladeňáci nemají ve svých rukách.

Poslední duel turnaje v Plzni zvládli svěřenci trenéra Kadlece na jedničku. V úvodu si vypracovali dvoubrankové vedení, na které ještě domácí mečouni dokázali reagovat kontaktní trefou, jenže pak se rozjel modrobílý brankostroj a Středočeši si čtyřmi zásahy vypracovali trhák 6:1. Plzeň už jen korigovala svou druhou brankou, na kterou Kladno ještě jednou gólově odpovědělo a zpečetilo tak své vítězství poměrem 7:2 po brankách Špačka, Hnízdila, Soukupa a dvou trefách Šrámka s Haismanem, který se tak stylově rozloučil před letním odchodem do Švýcarska.

Drahomír Kadlec měl po zápase pro své svěřence jen slova chvály: „Utkání jsme měli pod kontrolou. Kluci hráli s chutí a plnili věci, které jsme si před zápasem řekli. Jestli to bude stačit na vítězství v turnaji, uvidíme, nezáleží to na nás. My jsme dneska chtěli jít do zápasu naplno, a to jsme také udělali.“

Po dnešní rozlučce tak áčko čeká zasloužená měsíční pauza, po které se tým na konci července sejde k přípravě na novou, koronavirem snad už nepoznamenanou, sezonu, v níž budou trenéři moci využít i hráčů, které v rámci Autosklo H. A. K. Cupu vyzkoušeli. Na předsezónním srazu by tak určitě neměli chybět bratři Teinitzerové či obránci Kužel s Arltem, které si Kadlec po zápase v Plzni pochvaloval.

Ocenil také to, že se podobný turnaj vůbec uskutečnil, protože svazový Alpa pohár mužů mu nedával smysl. Naproti tomu Autosklo H. A. K. Cup, který vznikl z iniciativy klubů, splnil svůj účel. „Ukázali se nám mladí hráči a odehráli jsme tři kvalitní zápasy. Za to patří dík i předsedovi Tomáši Rejtharovi a panu Kadaněmu, že dali dohromady takový turnaj. Svazový turnaj, ze kterého údajně vzešel pomyslný mistr republiky, se hrál jen na 2×12 minut,“ podotkl Kadlec a na dálku pogratuloval do Ústí nad Labem, které ve finále poháru porazilo Dobřany.

Příští extraligová sezona, do které rysové pochopitelně nastoupí s ambicí navázat, kde v letošním nedohraném ročníku skončili, nabídne pro Kladno příjemnou novinku. Jihomoravské Sudoměřice totiž v nejvyšší soutěži vystřídá Hostivař, čímž odpadne jeden z nejdelších výjezdů, a naopak přibude zajímavý soupeř s dravým mládím v sestavě. O důvod víc, proč se na nový ročník těšit.

HBC Plzeň – HBC Kladno 2:7 (1:3, 0:0, 1:4) Branky: Švarc, Lokajíček – 2× Šrámek, 2× Haisman, Špaček, Hnízdil, Soukup.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI