SLAVÍME PÁTOU MISTROVSKOU TROFEJ!

přečteno 3 639x

Alpiq Kladno se vrátil na výsluní českého hokejbalového nebe. Pardubicím nedal šanci ani v domácím utkání a úžasnou jarní formu, kdy prohrál pouze tři utkání, přetavil v zisk titulu mistra republiky. Rozhodující třetí zápas vyhrál Alpiq 2:0, finálovou sérii ovládl v poměru 3:0.

Tahle čísla mluví za vše. Je to pátý titul klubu, čtvrtý v novodobé éře.

Letos měly oslavy zase obrovskou šťávu. Spousta kluků si na pohár pro mistra nikdy nesáhla, ti zkušenější zase během minulých dvou ročníků extraligy neměli možnost, tehdy vládla Vlašim. Kladno ji z trůnu v semifinále sesadilo a v urputné taktické bitvě si poradilo i s Pardubicemi.

Bylo fajn sledovat křepčí mladé kluky v čele v Martinem Špačkem, který vstřelil v sobotu vítěznou branku, ale pak bylo v polovině duelu vyloučen za zákrok loktem na 5 minut a do konce zápasu. Nebo kulhajícího Davida Šrámka. Ten si šel po semifinále zahrát s kamarády přáteláček a přisedl si koleno. Finále si nezahrál, může přijít i o MS do 20 let, ale radoval se také.

Na druhé straně zase zkušeného Martina Nedvěda. Během play-off ze sestavy vypadl, jenže po vyloučení Špačka se i on do sestavy dostal a byl tak „u toho“.

Stejně jako navrátilec z Anglie Petr Ogurčák. Včas se vrátil a vypomohl zalátat díry v sestavě. „Jsem Šmicer,“ smál se s pusou od ucha k uchu v narážce na fotbalového reprezentanta, který kam přišel, tak se dařilo a tituly pršely.

Zápas samotný? Urputná bitva! Pardubice zvolily variantu pevné obrany, nikam se nehnaly. První je mohl vytrestat Nosek ve vlastním oslabení. Pád brankáře Stárka pod jeho nohy ale únik zmařil.

Přesto i Stárek kapituloval. Hnízdil vytáhl míček až z trestné lavici a poslal ho před bránu. Zapomenutý Špaček mistrně tečoval a Stárek neměl nárok – 1:0.

Rozhodnuto mohlo být klidně ve druhé třetině. Kladeňáci sice přišli o vyloučeného Špačka, ale v oslabení se rozjeli k ohromné aktivitě a hostující Krejčí po sekeře na Hnízdila také musel pod sprchy.

Ke zvýšení náskoku to ale nevedlo. Soukup práskl svou dobrovízskou bombu do tyčky, famózní Příhoda pak dokonce skóroval, ale sudí gól neuznali kvůli posunuté brance. I televizní záznam ukázal, že se mýlili. „Zajímavá situace. Rozhodčí stojící za bránou to uzná a ten na červené čáře nikoliv. To už je teď ale jedno, máme to doma,“ mávl rukou trenér Drahomír Kadlec.

Na druhé straně hosté poprvé vážně vytáhli své drápy v závěru, kdy se Kubeš nádherně dostal až před Jirotku, ale bravurním pádem doslova ucpal všechna volná místa v bráně a důležité čisté konto udržel.

V poslední třetině měl zase trochu štěstí při ráně Bílého, ta jen těsně minula svůj cíl. Jinak ale Kladno poslední periodu zvládlo fantasticky. Řídilo se heslem nejlepší obranou je útok, od 39. Minuty hosty prakticky nepustilo do pásma a bylo odměněno rozhodujícím gólem Honzy Příhody. Ten si ho v sobotu vážně zasloužil.

Pardubice sice ještě sympaticky zkusily power-play, ale skóre se už nezměnilo ani na jedné straně. A vypukla obrovská kladenská radost. „Je to bomba, titul je zpátky v Kladně. Jsem šťastný. Hlavně za kluky, že to odfárali a odmakali do poslední minuty. Šli si za svým cílem,“ rozplýval se trenér Drahomír Kadlec poté, co si jeho svěřenci oblékli slušivé mistrovské baseballky a dresy a dostali od primátora Kladna Dana Jiránka zlaté medaile i mistrovský pohár.

Osobní výsledek zaznamenal také obránce Tomáš Kudela vyhlášený nejužitečnějším hráčem play-off. Tuhle trofej obvykle dostane brankář nebo útočník, ale tady byla volba na místě – „Koudy“ má za sebou úžasné měsíce a jeho byla pro soupeře zničující a pro Kladno fatální. Gratulujeme!