ROZRŮSTÁME SE, ROZRŮSTÁME

přečteno 563x

V neděli 23. Dubna se konal 7. hrací den turnajů kategorie Minipřípravka a pro kladenské to byl den velmi významný. Poprvé v historii do turnajů vyslal celé tři týmy bojovníků. To je něco naprosto neuvěřitelného a zároveň to je něco, co všechny v klubu velmi těší. Tři týmy také znamenaly tři různá místa zápasů, takže se děti s rysem na prsou proháněli po hřištích v Berouně, Novém Strašecí a v Rakovníku.

Beroun

V Berouně se kladenští střetli postupně s Hostivaří, domácími Kelty, pražskými Rebely, s Ústím nad Labem a na závěr s Kert Parkem Praha.

Celý turnaj by se dal rozdělit na dvě poloviny. V první polovině turnaje, tedy první dva zápasy, byli naši kluci velmi aktivní, měli chuť střílet a prát se o každý balónek. To také neslo své ovoce a výsledkem byla jedna remíza a jedna výhra a to vše podpořené oku velmi lahodící hrou. Bohužel po těchto zápasech následovala hodinová pauza, ze které se již hráči nevrátili tolik „hladoví“. Najednou ubylo střelby a bojovnosti a tím se odklonilo i příslovečné štěstí. Ať již to bylo malým důrazem v zakončení či nadpřirozeným zákrokem soupeřova brankáře – na vstřelení gólu jsme se velmi nadřeli. Na druhé straně soupeřům bohužel produktivita (a místy i štěstí) nescházela. Výsledkem bylo, že druhá polovina turnaje již tolik výsledkově vydařená nebyla. Celkově nám naše představení vyneslo 5. místo.

Nutnou podotknout, že není třeba věšet hlavy, neboť na vydařených momentech mohou kluci do budoucna stavět. Všem za odvedenou práci velmi děkuji.

Sestava: Patera – Hausner, Lachman D., Lachman J., Mašek, Paták, Svoboda

Nové Strašecí

Ve strašeckém areálu U Kocourka se sešlo 5 družstev – HBC Nové Strašecí, SK Rebel Praha, HBC Tygři Mladá Boleslav, HBC Hostivař – Emani a HBC Alpiq Kladno. Na tento turnaj byli povoláni hlavně naši nejmenší rysové (obohaceni o pár zkušenějších borců), a tak bylo hlavním posláním této skupiny získat pokud možno co nejvíce zkušeností.

V prvním utkání kladenští Rysové poměřili síly s Rebely z Čimic. Diváci mohli sledovat velmi vyrovnané utkání. Kladenští se mohli ujmout vedení, kdyby proměnili dvě trestná střílení. K tomu ovšem nedošlo a stav utkání byl v poločase 0:0. Rozhodl jediný gól ke konci duelu. Bohužel padl do sítě Kladna, které tak odešlo poražené. Ve druhém klání se naši kluci postavili nejsilnějšímu soupeři – Hostivaři. Ta uplatnila své zkušenosti a již v prvním poločase to bylo 6:0 a na mladých rysech bylo vidět zklamání. Do druhého poločasu Rysové vstoupili s bojovností, aby s výsledkem něco provedli. Bohužel Hostivař nedávala moc příležitostí se zápasem něco udělat, ačkoli se nám jeden gól vsítit podařilo. Třetí utkání Kladno sehrálo s domácím celkem. Vytvořili jsme si pár šancí, které rozhodně mohly skončit gólem. Může se zde mluvit i o smůle, ale takový je sport. Štěstí stálo spíše na straně domácích. Jelikož se jednalo o třetí utkání v řadě, byla vidět na mladých Rysech únava, a z toho pramenící nesoustředěnost. Do posledního utkání jsme vstoupili trochu odpočatí, a hned to bylo na pohybu a odhodlání malých bojovníků znát. Bohužel ani v zápase s Mladou Boleslaví jim nebylo přáno vychutnat si pocit vítězství, a tak jsme turnaj zakončili bez bodu na posledním místě.

Velice si vážím našich borců, protože všichni do jednoho předvedli bojovnost, chuť do hry a srdnatost. Na výsledku vůbec nezáleží, hlavní bylo, že se kluci hrou bavili.

Sestava: Nachtigal – Bernášek M., Bernášek P., Kučera, Lovětínský, Navrátil, Petrášek, Podhorský, Stahl, Trávníček

Rakovník

V Rakovníku čekala na Alpiq konkurence v podobě dvou týmů domácích, Keltů a Kert Parku.

Na začátek nás čekal favorizovaný domácí „ bílý“ tým. V zápase jsme tahali za kratší konec a soupeř zaslouženě vyhrál. Ovšem výsledek 10:1 byl možná až příliš krutý. V druhém zápase proti Kert Parku jsme od začátku byli lepším týmem a zaslouženě ho i vyhráli, a to konkrétně výsledkem 2:0. S „červeným“ týmem Rakovníka a Kelty z Berouna jsme sehráli nejvyrovnanější souboje. „Červenému“ Rakovníku jsme byli celý zápas vyrovnaným soupeřem. Štěstíčko se však na naši stranu nepřiklonilo a za stavu 2:2 nám dal soupeř dva slepené góly. Po našich šancích zvonily jen tyčky, a tak jsme nakonec prohráli poměrem 5:2. Poslední utkání s Kelty jsme zvládli skvěle a v napínavém duelu kluci doslova ubojovali vítězství 2:0. Velmi rádi bychom také ocenili fair play brankáře Keltů, který se v nepřehledné situaci, která vznikla před jeho brankou, přiznal rozhodčímu, že míček překročil brankovou čáru a Alpiq tedy dosáhl regulérního gólu. Vskutku gesto hodné respektu.

Bojovní rysové se skvělým gólmanem v zádech a s fandícími rodiči za mantinelem získali krásné 3. místo. Důležitější však je, že si všichni zúčastnění užili krásnou hokejbalovou neděli.

Sestava: Neumann – Formánek, Honke, Kraus, Macháček, Skřivan, Tomášek

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI