REPREZENTOVÁNÍ HBC KLADNO V KATEGORII U14

přečteno 360x

Další z řady rozhovorů s hráči kategorie SŽ, tentokrát jsou dotazy směřována na hráče, kteří dostali možnost tým s rysem na prsou reprezentovat v rámci kategorie U14.

Ze strany svazu a reprezentace kategorie U14 byli trenéři požádáni o do nominaci brankářů a i hráčů z řad ročníku 2004, při čemž s některými se na základě jejich loňských výsledků v reprezentační přípravě přednostně již počítalo. S ohledem na kvalitní práci na reprezentačních tréninkách, bezproblémové chování a výsledky bylo možné získat jedno nominační místo navíc, tedy 7 jmen.

Konečný návrh odrážející loňskou reprezentační sezónu i návrh trenérů padl na Cajthamla Petra, Doubravu Vojtěcha, Ježka Marka, Jonese Petra (B), Křemenáka Antonína (B),Pateru Lukáše a Reitmaiera Kvida.

Co pro tebe znamená možnost reprezentovat tým s rysem na prsou?

Petr: Mít rysa na prsou je moje srdeční záležitost, jsem srdcař.

Tonda: Před šesti lety jsem dostal šanci stát se členem týmu Alpiq Kladno. Měl jsem možnost se zúčastnit turnajů, zápasů a hrát i se staršími spoluhráči. S rysem na prsou jsem začal svojí hokejbalovou kariéru brankáře. Díky tomu, že hraji i se staršími spoluhráči se mohu více zlepšovat a dostávat se na reprezentační ak­ce.

Kvido: Pro mě to znamená velkou čest. Jsem rád, že jsem před dvěma lety začal hrát hokejbal a že můžu být součástí tak známého a úspěšného klubu jako je Alpiq Kladno.

Vojta: Měl jsem z toho velkou radost a potěšilo mě, že jsem byl vybrán. Je to pro mne pocta.

Lukáš: Znamená to pro mne možnost reprezentovat jeden z nejlepších klubů v ČR a ukázat, že na Kladně máme dobré hráče, kteří si nominaci do reprezentace zaslouží.

Marek: Je to pro mě velká pocta reprezentovat náš úspěšný tým.

Je to poprvé, co jsi dostal možnost reprezentovat, měl jsi nějakou představu, co tě čeká a bavil ses o tom se spoluhráči?

Kvido: Nějakou představu jsem měl a myslel jsem si, že to bude takhle nějak probíhat. Se spoluhráči jsem o reprezentačním kempu moc nebavil.

Vojta: Je pravda, že jsem byl vybrán poprvé, ale nějakou představu jsem měl, protože jsem byl 2× na CTM v Litomyšli. Přesto jsem se o tom, co mne čeká, bavil se spoluhráči.

První vyřazovací kolo máš úspěšně za sebou, jak to na tebe působilo a splnila reprezentace prozatím tvoje představy?

Kvido: Reprezentační kemp splnil moje představy a jsem moc rád, že mě vybrali do dalšího kola. Je to pro mě velká motivace ještě více na sobě makat a zlepšovat se.

Bohužel prozatím bude už další boj o reprezentaci bez tvé účasti, nicméně cítíš, že ti tato možnost něco přinesla?

Vojta: Poznal jsem jiné tréninkové metody, než děláme v klubu. Měl jsem možnost se seznámit s hráči z jiných klubů.

Jak to na tebe působilo a splnila reprezentace prozatím tvoje představy?

Vojta: Přestože hodně pršelo a byla zima, reprezentační kemp splnil mé očekávání.

Za uplynulé sezóny máš s reprezentací své zkušenosti, co jsi si z toho odnesl?

Petr: Odnesl sem si z toho hodně zkušeností, nové kamarády z jiných týmů.

Tonda: Na reprezentačních kempech se mohu potkávat s hráči z ostatních týmů a tím si mohu tvořit nové kamarády. Zároveň poznávám nové techniky tréninku, speciálně zaměřené pro brankáře. Důležité také je, že na sobě musím neustále pracovat v klubu na tréninkách a i na zápasech, aby jsem se propracoval do vyšších kategorií.

Lukáš: Měl jsem možnost absolvovat jak reprezentaci ČR U14, tak středočeskou reprezentaci na turnaji U15. Obojí bylo ve spoustě věcí stejné a lišilo se to jen v drobnostech. Z obojího jsem si odnesl spoustu nových zkušeností, skamarádil se s kluky z jiných týmů, které teď potkávám při zápasech, a naučil jsem se nová cvičení.

Marek: Poznal jsem nová cvičení, jiné trenéry a samozřejmě nové kamarády.

Co se u tebe v pohledu na reprezentaci změnilo od prvních zkušeností?

Petr: Já si většinou nic nemyslím, já žiju z minuty na minutu.

Tonda: Můj pohled je neustále stejný, mojí snahou bylo se dostat do reprezentace a v reprezentačním výběru se udržet a zúčastnit se všech kempů.

Lukáš: Na první sraz jsem jel trochu s obavami z nového prostředí a jiných trenérů. Teď už vím, jak to na srazech chodí, ale také si uvědomuji, že dostat se do finálového výběru není vůbec jednoduché a vyžaduje to zodpovědnost a poctivou přípravu.

Marek: Když jsem přijel na první kemp tak jsem tam nikoho neznal až po dalších kempech jsem si našel kamarády se kterými jsem pořád v kontaktu. Vždy se těším na to jak se znovu uvidíme, pokecáme, zasmějeme se a jak si spolu zahrajeme.

Máš nějaký cíl v rámci reprezentace?

Petr: Chtěl bych se dostat do závěrečné nominace.A dál se probojovat na MS.

Tonda: Rád bych se zúčastnit finálních akcí U14 a probojovat se do U16.

Kvido: V reprezentačním výběru bych se chtěl udržet co nejdéle a mým snem je zahrát si mezistátní zápas za Českou republiku v reprezentačním dresu. Pokud by se to podařilo, byl bych velice spokojený. Budu na sobě pracovat a dělat všechno pro to, abych svého cíle dosáhl.

Vojta: Nejen reprezentace odhalila moje rezervy, na kterých bych rád zapracoval v průběhu sezony v klubu, abych se mohl vrátit zpět do výběru.

Lukáš: Letos bych se rád dostal do finálního výběru ČR U14, protože je to pro mne letos poslední šance. A později bych se rád dostal na MS U16 v roce 2020.

Marek: Ano mám hodně cílů v rámci reprezentace, třeba dostat se na závěrečné turnaje, ale můj největší cíl je dostat se na Mistrovství světa a hrát za naší republiku.

Dovolte mi závěrem klukům poděkovat za jejich odpovědi a současně i popřát nejeden splněný a ne jen reprezentační sen, současně i poděkovat za kvalitní prezentaci klubu.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI