PRVNÍ ZÁPAS JARA NÁM NEVYŠEL

přečteno 3 298x

V prvním jarním zápase jsme přivítali silný tým Kovo Praha. Bohužel tréninková příprava na tento zápas nebyla ideální vzhledem k vysokému počtu zraněných a nemocných hráčů.

{match 632}

Naštěstí jsme v zimní přestávce výrazně posílily naše řady a tak nás k zápasu nakonec nastoupilo 15 + 2 brankáři. Naše nerozehranost ovšem byla hlavně v první třetině obrovsky znát, na rozdíl od Kova, které absolvovalo několik těžkých připravných zápasů. V první třetině nás Kovo doslova drtilo a mělo velký tlak, naštěstí z něj vytěžilo pouze jeden gól. Další šance Kova vychytal dobře chytající Kropáč.

Ve druhé třetině se obraz hry úplně změnil, Kovo nemohlo vydržet v tak velkém tempu celý zápas a my jsme se konečně dostali do tempa a do hry. Hra byla naprosto vyrovnaná a stále častěji jsme se dostávali do velkých šancí. První náš gól vstřelila naše zimní posila Aleš Roman, když na červené čáře zachytil rozehrávku a bombou ze středního pásma srovnal skóre zápasu. Vstřelená branka nás nakopla a začli jsme Kovo tlačit. Výsledek se dostavil v zápětí, kdy Ogurčák po průniku prostřelil brankáře Kova podruhé. Další obrovské šance jsme bohužel už nevyužily, což se ukázalo na konci zápasu jako rozhodující. Do konce třetiny se ještě prosadili po chybě v obranném pásmu hosté a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

V závěrečné třetině byla hra otevřená a obě mužstva měli šance na rozhodnutí zapásu. Tu největší jsme ovšem nabídly Kovu sami, když jsme dvakrát zbytečně faulovali a museli se bránit ve třech lidech. Zkušený tým Kova touto šancí nepohrdl a přesilovku rychle využil a bylo ještě hůř, když v pokračující klasické přesilovce vstřelilo Kovo další branku. Nedá se říct, že by Kovo za tohoto stavu dotáhlo zápas bez problémů do vítězného konce, měli jsme opravdu velký tlak a spoustu šancí, ale opět jsme je nevyužili a tak přišla poslední branka do naší prázdné klece. Kovo ukázalo svojí nespornou kvalitu a zápas vyhrálo zaslouženě. My naopak ukázali, že máme mnohem silnější tým než na podzim a určitě se jěště popereme o Play off.