PŘÍPRAVKA ALPIQU „VÍTĚZÍ“ I V ROCE 2017

přečteno 359x

První turnaj přípravek v jarní části sezóny 2016/2017 se uskutečnil po dlouhých 10 týdnech čekání fanoušků a samozřejmě samotných hráčů v hodinu jízdy vzdáleném Mostě, kde se jej kromě domácího celku zúčastnilo už jen šest týmů ze Středočeského kra­je.

Náš tým potrápila značně viróza, která se již od soustředění v Kralupech nad Vltavou drží mnoha hokejbalových nadějí a i proto vyrazilo na turnaj pouhých sedm hráčů. Chyběla řada tradičních opor, jakými jsou např. Rod, Lejsek, Špalek či Daníček. Zápasová nerozehranost byla znát hned v prvním utkání, které kluci sice proti bílému týmu Keltů zvládli, ale jen těsně 5:4 (branky: Jelínek 2, Petrášek, Jedelský, Vela). Druhé utkání bylo velice důležité, když naše čekal zřejmě soupeř nejtěžší, Kert Park Praha, za který nastoupili hráči takřka o 10 cm vyšší a 10 kg těžší, než byl kladenský průměr. Alpiq se však nezalekl a po naprosto nádherném a bojovném výkonu se spoustou hezkých přihrávek zvítězil 4:0 (branky: Vela 2, Jelínek, Jedelský). Potom kluky čekala veliká neznámá, a to domácí tým Kovomont Most, za který zase nastoupila celá řada hokejistů z nedalekého Litvínova. V tomto utkání však naši podali jeden z nejhezčích výkonů, padla spousta krásných branek a bylo z toho vysoké vítězství 6:1 (branky: Vela 3, Petrášek 2, Jelínek). Protože Rebel Praha není tak silný jako v minulém roce, další zápas byl odehrán v tréninkovém tempu, děti si vyzkoušely různé nacvičené kombinace a mohly slavit výhru 5:1 (branky: Jelínek 2, Smetana, Petrášek, Vela). V pátém utkání se proti nám postavil modrý tým Keltů, přičemž při očekávané výhře se již mohlo slavit celkové vítězství v turnaji. První polovinu utkání naši zcela kontrolovali, a kdyby jí vyhráli o čtyři branky, ani by se nešlo divit. Ale nevídaně mnoho zahozených šancí a zejména naprosto výtečný brankář hostí byli proti. Alpiq padl 1:3 (branka: Vela), když ani hra bez brankáře nepomohla. Do posledního utkání kluci ale nastoupili jako vyměnění a zametli s Hostivaří převysoko 10:1 (branky: Jelínek 3, Vela 3, Petrášek 2, Jedelský a Smetana).

Pořadatelé turnaje odvedli organizačně (časově) dobrou práci, když se přesně vešli do vymezené časové dotace. Poté klukům namísto medailí, zřejmě aby nenasákli přílišnou soutěživostí, rozdali plno zaručeně zdravých sladkostí, a protože podle nového herního systému na pořadí přece nezáleží, vyhlásili vítězem celek z Prahy, který Alpiq porazil a berounští obrali o další bod (teda nikoliv obrali, ale pouze po radostné kratochvíli dohledal v brankách každý z týmů stejný počet míčků…). Nicméně, a zde musím do vlastních řad, nejhořčí pachuť zanechal výstup jednoho z kladenských fanoušků, který se tak vehementně dožadoval medailí pro všechny zúčastněné děti, že musel být takřka vyveden (někdy se i dobrý úmysl v špatné obrátí).

Sestava Alpiqu: Štěpánek – Vela, Jelínek, Jedelský, Smetana, Černý, Petrášek

Konečné pořadí podle odehraných utkání: 1. HBC Alpiq Kladno, 2. Kert Park Praha, 3. Kovomont Most, 4. Kelti 2008 Nižbor modrý tým, 5. HBC Hostivař, 6. Kelti 2008 Nižbor bílý tým, 7. Rebel Praha

Konečné pořadí podle pořadatelů: 1. Kert Park Praha, 2. HBC Alpiq Kladno, 3. Kovomont Most, 4. Kelti 2008 Nižbor modrý tým, 5. HBC Hostivař, 6. Kelti 2008 Nižbor bílý tým, 7. Rebel Praha

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI