PŘÍPRAVKA ALPIQU OVLÁDLA I DRUHÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK V SEZÓNĚ 2016/2017

přečteno 591x

Druhý turnaj přípravek v této sezóně se pro kladenské týmy uskutečnil po téměř měsíční soutěžní pauze na třech místech. Zkušenější z týmů zajel poměřit síly na Lužiny a mladé naděje přilákal rovněž ne příliš vzdálený Beroun.

Na Lužinách se utkaly týmy, které v prvním kole rozřazovacích klání obsadily první dvě místa jednotlivých skupin. Alpiq se tak mohl těšit na domácí Kert, Hostivař, Rebely, Kelty a méně známé Tygry z Mladé Boleslavi. V prvním zahřívacím utkání si kluci poradili s Kerty 5:3 a jednalo se zřejmě o nejvyrovnanější utkání. Ve druhém zápase přípravka prohrávala v polovině utkání 1:2 s Hostivaří, jejíž hráči po našich předváděli nejpohlednější a kombinačně nejvyspělejší hokejbal, ale druhá polovina patřila již kladenským, kteří zvítězili jednoznačně 5:2. Další utkání již byla naprostá pastva pro oči a zejména dvojice Vela, Daníček přiváděla soupeře svým pohybem k zoufalství. Nádherné kombinace a bylo z toho jednoznačné vítězství 8:0 nad Rebely. Tygři z Mladé Boleslavi následně zaplatili nováčkovskou daň a nebyli našim rovnocenným soupeřem. Kladno vyhrálo 9:1 a již před posledním utkáním bylo jasné, že na Lužinách vyhraje přípravka Alpiqu. Poslední utkání proti Keltům již nic neřešilo a v průtrži mračen z toho bylo sice výsledkově nejchudší vítězství 3:2, ale herně byl Alpiq opět aktivnější. Zkušenější z přípravek Alpiqu tak zatím nepoznala v tomto ročníku hořkost porážky a i když jí chyběly dvě stabilní opory (Jedelský a Rod), tak ve všech utkání naprosto dominovala a své soupeře válcovala (s celkovým skóre 30:8). Mladé naděje skončily v Berouně na pěkném čtvrtém místě.

Turnaji a hlavně týmům, které hrály svá poslední utkání od 13:45 hod., uškodily tři naprosto zbytečné 15 minutové pauzy, protože zakončit jinak příjemnou sobotu ve skutečně prudkém lijáku, byla kaňka za jinak pěkným turnajem.

Sestava Alpiqu Modrý(turnaj Kert): Štěpánek – Daníček, Jelínek, Lejsek, Petrášek, M. Tomášek, O. Tomášek, Vela

Sestava Alpiqu Bilý(turnaj Beroun): Schönherr – Blažek, Holakovský, Lachman D., Lachman J., Miškela, Paták, Smetana, Svoboda, Špalek

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI