PŘÍJEMNÝ VÝLET

přečteno 10 871x

Piráti potopeni

O uplynulém víkendu zavítal starší dorost Alpiqu na východ Čech, aby zde sehrál zápasy s velmi houževnatými soupeři. Jako první se Kladnu postavili Piráti z Hradce Králové. Před utkáním kladenští borci navštívili místní náměstí a při polední kávičce probírali taktiku, se kterou do utkání vyrazí.

Výše zmíněná příprava hostům zřejmě sedla, neboť od prvních minut na hřišti dominovali. Vytvářeli si střelecké pozice a domácím se občas musela točit hlava. První branka střetnutí padla po dalekonosné bombě od Adama Chobotského – 1:0. Další branku se povedlo vsítit dokonce ve vlastním oslabení. Milan Schnaubelt totiž využil chyby při rozehrávce domácího brankáře a pohodlně zvýšil na 2:0. Tento stav vydržel až do konce třetiny.

Druhé dějství Kladnu vůbec nevyšlo. Hráči přestali plnit taktické pokyny, všude byli o krok později a začali zbytečně faulovat, čímž umožňovali domácím vyvíjet tlak. V podstatě jediné, co hostům fungovalo, byla obrana, v jejímž čele stál vynikající gólman Hrbata. V této třetině gól nepadl a tak jediné, co stojí za zmínku je, že Kladno dokázalo ubránit dvouminutové oslabení 5 na 3.

Třetí třetina byla po rázné domluvě kladenského trenéra opět koukatelná. Na 3:0 zvýšil důrazem v přesilovce Martin Špaček. Chvilku po něm se prosadil, svým druhým gólem v zápase, Milan Schnaubelt – 4:0. Brance na 5:0 předcházela rychlá akce po ose Špaček, Jelínek a zakončující Matouš Soukup, který tak svůj návrat po zranění oslavil gólem. A na konečných 6:0 upravil svým únikem Ivan Šnajberk. Kladno toto utkání zvládlo a mohlo se třemi body vyrazit za svým noclehem v žamberském zámečku.

Hra Barcelony

V neděli se kladenský celek představil na půdě Letohradu. Mezi Letohradem a Kladnem v mládežnických kategoriích panuje velká rivalita a v minulosti tyto dva týmy sehrály několik vynikajících a památných střetnutí. Toto utkání také bylo reprízou loňského finále, které opanovalo Kladno a právě na letohradské půdě slavilo svůj druhý titul v řadě.

Utkání bylo zahájeno dvěma velmi rychlými góly. Jako první se z otočky prosadil Milan Schnaubelt, ale po pár minutách se v přesilové hře prosadil domácí Jan Lux a srovnal na 1:1. Vyrovnaná první třetina nabídla ještě několik slibných gólových šancí na obou stranách, ale ujala se jen jediná. David Šrámek dorážel do odkryté domácí svatyně a brankou „do šatny“ stanovil skóre na 2:1.

Od druhého dějství jasně kralovalo Kladno. Bylo hokejbalovější, rychlejší a důraznější. Bohužel ze své převahy nedokázalo těžit góly. V druhé třetině se prosadilo pouze jednou. David Šrámek mířil přesně a bylo to 3:1. Ke konci třetiny se ale z ojedinělého závaru prosadili i domácí a po dvou třetinách mělo Kladno stále jen jednobrankový náskok.

Ve třetí třetině hosté pokračovali v náporu a pohledné hře. Góly ale nepřicházely. Naštěstí se neprosadili ani hráči Letohradu a Kladno si tedy připsalo výhru 3:2. Kladenská hra a výsledek střetnutí přesně sedí na výrok: „Hráli jsme jak Barcelona, ale chyběl nám Messi.“. Z víkendu jsme si na Kladno přivezli plný počet bodů a spoustu zážitků.  Před námi je již jeden podzimní zápas – za dva týdny nás doma čekají Pardubice. Držte nám palce.

Hodnocení trenéra: Hráči v obou utkáních podali kvalitní výkon, a zaslouženě si připsali velice cenné body a vítězství. Nyní se připravujeme na poslední utkání této části.