:
4 PLZEŇ

PŘESILOVÉ HRY ROZHODLY VE PROSPĚCH PLZNĚ

přečteno 316x

Již třetí zápas čtvrtfinále extraligy odehráli starší dorostenci Kladna na domácí půdě proti plzeňským mečounům. Zápas nabídl mnoho branek a vyhrocených soubojů. Z vítězství se nakonec radovala Plzeň po výsledku 4:3.

V tomto zápase byly rozdílovým prvkem přesilové hry. Hned v úvodu utkání přišlo první vyloučení na domácí straně. Tato nerovnovážná situace přinesla také první branku v utkání, když se střelou od modré čáry prosadil plzeňský Ulč – 0:1. Brankáři na obou stranách museli v této třetině předvést několik velice dobrých zákroků.

Do druhé periody vstoupili kladenští mnohem lépe a podařilo se jim srovnat stav utkání. V 19. minutě vstřelil branku Důras, když se uvolnil z rohu a z velkého úhlu překonal brankáře – 1:1. Kladno tlačilo soupeře v útočném pásmu, ale bez gólového úspěchu. Kladenský tlak ale narušovala častá vyloučení, která se Kladnu stala osudnými. Ve druhé třetině využili plzeňští další dvě přesilové hry a odskočili na rozdíl dvou branek – 1:3.

Závěrečná patnáctiminutovka se nesla ve znamení kladenské snahy o obrat v zápase. První důležitý krok k tomu udělal Patera, který vybojoval míček za brankou a po jeho střele se dostal míček za brankovou čáru – 2:3. Jen o pár minut později Alpiq udeřil potřetí, když po čisté vyhraném vhazování vstřelil Arlt vyrovnávací branku – 3:3. Kladno se hnalo za vítězstvím v tomto klání, ale rozhodující okamžik přišel ve 41. minutě, když po čistě vyhrané buly, tentokrát na opačné straně, skóroval Papán a rozhodl tak o výhře hostí – 3:4.

Kladno předvedlo velice dobrý a bojovný výkon, ale ani tentokrát to na body nestačilo. První body do čtvrtfinálové tabulky bude chtít kladenský Alpiq vybojovat v Pardubicích. V sobotu 8.4. čeká oba soupeře repríza loňského semifinále, kde se ve vyrovnané sérii nakonec radovali Pardubičtí. Držte starším dorostencům palce v boji o důležité body.