PŘED TELEVIZNÍM DUELEM PŘIJEDE ÚSTÍ

přečteno 571x

Až šesté místo v tabulce okupují hokejbalisté Alpiqu v extraligové tabulce. Nicméně mají odehrané pouze tři zápasy, zatímco jejich konkurenti i pět. Kladno hostí v sobotu od 11 hodin Elbu Ústí nad Labem a s tradičním protivníkem bude chtít vyhrát a v tabulce se posunout.

Alpiq je po vysoké výhře nad Pardubicemi 7:1 ve výborné pohodě. Starší hráči se prosazují (Hnízdil se Špačkem jsou dokonce v elitní desítce bodování, celkem sedm borců má minimálně bod na zápas), stále více zapadají také mladí kluci. Třeba Jan Prokop má ve statistikách už 2 góly a 2 přihrávky, obránci Hrabár a Voráček se bodově i herně prosazují rovněž.

Také Ústí má ale hokejbalisty, kteří už roky nabíjejí do svých hlavní ty správné nálože. Vždyť reprezentant Lukáš Soukup je na druhém místě kanadského bodování soutěže za nečekaně vedoucím ex-kladenským Rakovničákem Martinem Tvarůžkem. A nestárnoucí Jan Štěpánek je tak trochu hokejbalovým Jágrem – ve svých 41 letech uzavírá desítku nejlepších hráčů bodování.

Končil přitom už v roce 2013, ale podobně jako jiní borci zlatých časů českého hokejbalu (Rejthar, Švancar, Trčka) se ještě vrátil. Zajímavostí je, že Jan Štěpánek kdysi za Kladno jednu sezonu odehrál a jeho bratr Martin zase hrával za hokejové Kladno.

Štěpánek není zdaleka jediným borcem, který prošel Kladnem a hraje za Ústí. Obě města sice dělí docela velká vzdálenost, ale díky dálnici jsou dostupná a podobně jako roky v hokeji také v hokejbalu funguje cestování – letos zejména na ústeckou stranu. Za Elbu hrají Ondřej Bakalár, Jan Eitler nebo Michal Javůrek, ti všichni si v Kladně za různé kluby zahráli. Bakalár s Javůrkem prošli i mládeží v Alpiqu. Teď tam mají vyřízeny střídavé starty z Jungle Fever.

I proto bude sobotní duel zajímavý.

Kladenští po nějakém čase využili videopřípravu na utkání. „Některé věci se nám ve hře pořád nelíbí, proto si je na předzápasovém tréninku ukážeme u videa. Když to klukům takhle předvedeme, lépe to pochopí. Věřím, že pak naši hru zjednodušíme a zrychlíme,“ vysvětlil asistent trenéra Milan Maršner.

Zajímavý bude také další extraligový duel s Plzní. Hraje se příští neděli od 10 hodin opět v Kladně a tentokrát za přítomnosti televizních kamer České televize. Ta pořídí přímý přenos a Alpiq se těší, že v plné kráse předvede divákům u obrazovek, do jak pěkné nové podoby pomohlo město Kladno jeho stánek v létě dostat.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI