PRAŽSKÝ MÍČEK 2020

přečteno 308x

Tento víkend se zúčastnily naše mladé naděje turnaje mladších žáků v hokejbalu, Pražský míček, který se konal v Praze na Palmovce v sobotu 15.2. za účasti 8 týmů (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, SK Rebel Praha, SK Kelti 2008, HBC Plzeň, TJ Tatran Třemošná, HCB Fretky, Reprezentace U16 dívky a HBC Kladno).

A přesto, nebo právě proto, že šli hráči do turnaje z plné zimní přípravy, předvedli hezkou a bojovnou hru, kdy se zlepšovali zápas od zápasu. Naším malým handicapem, ale zároveň i velikým příslibem do budoucnosti, je to, že tým byl složen z větší části z hráčů přípravky, což bylo možné vidět zejména na výškovém průměru hráčů z ostatních týmů. O co byli naši hráči mladší a menší vzrůstem, o to větší to ale byli zase “srdcaři”.

Sestava týmu:

Josef Novák (3 x v brance a 2× v útoku), Karel Patera (2 x v brance a 3× v útoku), Marek Schönherr – kapitán, Michal Tomášek, Jakub Černý, David Svoboda, Daniel Honke, Dalibor Paták, Lukáš Mašek, Filip Koláčný, Šimon Drechsler, Viktor Lovětínský

Výsledky:

HBC Kladno – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 0:2

SK Rebel Praha – HBC Kladno 2:1

HBC Kladno – HBC Fretky 6:0

HBC Kladno – TJ Tatran Třemošná 2:1

HBC Plzeň – HBC Kladno 2:0

Konečnému 6. místu naších malých hráčů sice odpovídají výše uvedené výsledky, ale průběh všech zápasů přinesl jinou podívanou. Ve všech prohraných zápasech nebylo po celou hrací dobu jasné, kdo bude nakonec vítězem a kdo poraženým. Za trenéry musím poděkovat všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili, protože předvedli skvělé výkony. Zejména bych vyzdvihl oba brankáře, kteří se zapojili svými výkony do hry v poli i v zápasech, ve kterých zrovna nechytali. Také kapitán se snažil motivovat tým nejen před zápasem, ale i v průběhu zápasu – prostě celý tým držel spolu po celou dobu turnaje. Velkým pomocníkem byl i Roman Schönherr, který se zapojil jako kustod týmu a současně kluky během zápasu povzbuzoval.

Poděkování patří také rodičům, kteří své děti na Palmovku dovezli (a k tomu i chutné občerstvení) a po celou dobu nám fandili.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI