POSLEDNÍ VÍKEND SEZÓNY

přečteno 655x

Uplynulý víkend byl pro kladenskou Minipřípravku tím posledním v soutěžní sezóně 2016/2017. Zároveň byl zřejmě i tím nejnáročnějším, neboť turnajová klání na malé bojovníky čekala jak v sobotu, tak v neděli. V sobotu kluci bojovali před nákupním centrem OAZA Kladno “O Pohár kladenského Rytíře“, v neděli je čekal závěrečný hrací den Přeboru Minipřípravek.

O Pohár kladenského Rytíře

Šlo o výborně zorganizovaný turnaj ve street hokeji, který pořádali kladenští Rytíři. Turnaj byl primárně určen pro ročníky narození 2006 – 2007, takže jsme naše malé bojovníky doplnili ještě o pár kluků z Přípravek a vyslali jsme do boje 2 týmy.

Rysové

Rysové, i s nejmladším účastníkem turnaje (Říha – r. 2010), byli celý turnaj více než vyrovnaným soupeřem pro všechny své protivníky. Oč méně je poslouchal tenisák (se kterým se v duchu street hokeje hrálo), o to více bojovnosti, zápalu a srdce do hry dali. Ve skupině se utkali se čtyřmi týmy. Bohužel výsledkově se štěstí za celou dobu na naši stranu ani jednou nepřiklonilo. Po prohrách 1:4, 1:4, 1:4 a remíze 1:1 kluci obsadili předposlední místo, a tak je čekal duel o celkové sedmé místo. Zde již štěstí ukázalo svoji vlídnější tvář a celozápasovou převahu se nám podařilo proměnit ve výhru 3:0 a celkově sedmé místo v turnaji.

Sestava: Schönherr – Hausner, Jelínek, Navrátil, Říha, Štěpánek

Bleskové

Bleskové měli tu smůlu, že na začátek turnaje dostali velké favority a pozdější vítěze turnaje. Ti jim bohužel naložili skutečně velkou brankovou nálož, ze které se již naši kluci do konce turnaje nevzpamatovali. Zbytek skupinových bojů byl již sice vyrovnanější, přesto se na jeden vstřelený gól za 4 zápasy vyhrát nedá. Tak se kluci museli namotivovat na zápas o deváté místo. Bohužel ani ten nevyšel. Bleskové tak skončili poslední, přesto i tak se se staršími protivníky měřili se ctí.

Sestava: Neumann – Honke D., Honke J., Koláčný, Tomášek M., Tomášek O.

Závěrem bych chtěl říci, že turnaj byl výborně zorganizovaný, hrálo se v duchu fair play a odměny byly pro všechny zúčastněné opravdu krásné. A to, že všichni hráči hráli ve speciálních dresech, které si po skončení turnaje mohli odnést domů, bylo skutečně výborné.

Přebor Minipřípravek

V neděli 11. června čekal na naše malé bojovníky poslední hrací den kategorie Minipřípravka. Kladenští do něho po delší době vyslali „pouze“ dva týmy – jeden zamířil do Mostu a druhý do Rakovníka. Na oba týmy čekali tři soupeři a poprvé v sezoně i zápasy o umístění.

Bílý tým

Bílý tým odcestoval do Mostu, kde mu byly soupeřem týmy: HBC Kovodemont Most, HBC Nové Strašecí a HBC Hostivař – Emani.

V úvodním utkání jsme nastoupili proti domácímu celku. Již od prvního vhazování nás zatlačila jejich ofenzivní síla. Bohužel tento tlak vyústil v první branku a rychle jsme prohrávali 0:1. Mostečtí hráči pak neustále zvyšovali tempo, až se konečný stav zastavil na skóre 7:0 pro domácí celek. A nebýt výborně chytajícího Nachtigala v naší bráně, mohlo být ještě hůř. Po nepříjemné prohře s Mostem jsme trochu překopali sestavu, což se ukázalo jako dobrý tah, jelikož jsme v zápase s pražskou Hostivaří udávali tempo zápasu právě my. V první části jsme se dostali do mnoha šancí. Nejdříve to byl samostatný únik, který jsme bohužel neproměnili, poté to byla obrovská šance Ondry Tomáška, na kterém si ale smlsl pražský brankář. Paradoxně první branku utkání vstřelil tým Hostivaře. Naše borce to však nepoložilo, a naopak ještě přidali na obrátkách, což vedlo k rychlému vyrovnání. V druhém poločase jsme chtěli pokračovat v nastoleném tempu. Bohužel to byl náš soupeř, který vstřelil branku, to když se dostali do přečíslení a ani opět výborně chytající Nachtigal s tím nemohl nic dělat. Pak hráči Hostivaře přidali ještě třetí branku a přišel konec utkání, které jsme ale nezahráli vůbec špatně, a šli jsme vyhlížet zápas proti Novému Strašecí. Ve třetím zápase jsme chtěli navázat na výkon z předchozího utkání. V zápase plném branek jsme se od první minuty přetahovali se soupeřem o vedení. I když se jednalo zřejmě o náš nejpovedenější zápas v turnaji, i tak jsme opět nedokázali zvítězit a prohráli jsme poměrem 5:3. V zápase o 3. místo jsme se opět utkali se žlutomodrým týmem Nového Strašecí. Do prvních šancí se dostávali kladenští Rysové, a to nejdříve Koláčný a poté v přečíslení 3 na 1 Jantošovič. Úvodní branku jsme však nevstřelili. A tak platilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Strašečtí svou šanci využili s přehledem a ujali se vedení. I když se naši kluci snažili s utkáním ještě něco udělat, tak jako by nám zvlhl střelecký prach. To Bubáci ještě nějaký suchý našli, a tak jsme jim podlehli 3:0.

Poslední turnaj sezony jsme tak zakončili na 4. místě. Hlavní ale není výsledek, ale to, že si kluci zahráli a pobavili se tímto nádherným sportem.

Sestava: Nachtigal – Formánek, Honke, Jantošovič, Koláčný, Macháček, Navrátil, Podhorský, Skřivan, Tomášek, Trávníček

Modrý tým

Modrý tým se netradičně v odpoledních hodinách představil na rozpáleném rakovnickém asfaltu v soubojích proti dvěma týmům domácích a týmu Keltů z Berouna.

První utkání turnaje kladenští sehráli proti favoritovi – Bílému týmu domácích. Ti také svoji roli favorita potvrzovali, systematicky od začátku střetnutí navyšovali skóre a výsledkem byla naše prohra. Druhé utkání a druhý tým domácích – červený tým. Kladenští se oklepali po předchozí prohře a od půlky první poloviny začali diktovat tempo utkání. A jelikož až do konce střetnutí otěže z rukou nepustili, tak se mohli radovat ze zcela zasloužené výhry. V posledním zápase skupiny proti Keltům rozhodla o osudu střetnutí již první minuta. Kladenští v ní vstřelili 3 góly a jejich soupeř dostal těžké K. O. Do konce utkání již kladenští jen skóre navyšovali a těšili se na duel o první místo. V zápase o první místo je čekal jejich přemožitel z prvního zápasu. A i když toto střetnutí bylo již daleko vyrovnanější, přesto se opět radoval domácí tým. V zápase plném branek, pěkných akcí, zápalu, radosti a smutku domácí tým zvítězil v poměru 11:6.

Modrý tým tak obsadil celkové druhé místo v turnaji, ale smutnit nemusí. Všichni rodiče a i trenéři jsou i tak na všechny hráče pyšní.

Sestava: Neumann – Hauser, Hausner, Kučera, Lachman D., Lachman J., Mašek, Paták, Patera, Petrášek, Stahl, Svoboda

Úplným závěrem mi dovolte poděkovat všem zúčastněným za celou sezónu, která byla, dle mého názoru, velmi úspěšná. Kluci sehráli spoustu skvělých zápasů, na trénincích pracovali se zápalem a snad i s radostí. Rodiče byli vždy tou správnou podporou a snad ani trenéři moc nezlobili. Mohl bych psát celé statě, ale omezím se přeci jen na kratší sdělení: Celý trenérský tým za tuto sezónu říká – DĚKUJEME.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI