POHÁROVÝ OBRAT S KOVEM DOVRŠIL KAPITÁN

přečteno 509x

O naději zahrát si ještě o prvenství v letním poháru Autosklo H.A.K. Cup se poprali hokejbalisté Kladna statečně. Na domácím hřišti jim utekl úvod duelu s Kovem Praha, ale nakonec stihli skóre otočit na konečných 4:3. V turnaji tak nyní mají čtyři body.

Kovo odstartovalo pohár lépe než Kladno, když doma zdolalo Plzeň 1:0, zatímco svěřenci kouče Kadlece doma padli po prodloužení s Pardubicemi. Pražané dlouho překvapovali také v Kladně, kde se jim dařilo už v úvodu jarní (nedohrané) části extraligy. Tehdy senzačně odvezli bod a minimálně po remíze sahali i tentokrát. Až tři minuty před koncem Martin Špaček po akci Pražáka rozhodl o výhře Kladně. Právě kapitán zápas s Kovem rozhodl i před třemi měsíci.

Ale zpátky do úvodu mače. Kovo využilo hned první přesilovku, hrající legenda Nýdl pálí i v pětačtyřiceti letech solidní pershingy a Jirotku propálil od modré. Navíc brzy poté Kupf využil hrubky domácích a bylo to 0:2. Kladno se postupně sebralo a v závěru třetiny také v přesilovce pálil přesně František Pliml, později vyhlášený nejlepším hráčem Kladna v utkání. Ve druhé části už domácí hosty přitlačili hodně, šance střídala šanci, jenže uspěl jen Dan Hnízdil, který premiérově nastoupil na postu obránce. Ve 20. minutě se až od střídaček skvěle natlačil na střed a krásnou akci vyšperkoval vyrovnáním.

Pražané však bojovali dál, zvedli hlavy a nenápadnou akci zakončil jejich třetí brankou Šimon, to bylo v poslední minutě druhé části.

Body ale nakonec přece jen zůstaly v Kladně, kterému pomohla produktivní první formace. Hned v úvodu posledního dějství pálil z kruhu přesně Pražák (3:3) a tři minuty před konce se před skvěle chytajícího Šťourala dostal znovu, ale ještě přihrál Špačkovi, jehož bekhend gólmana Kova překvapil.

V závěru ještě hosté dostali výhodu přesilovky a vylepšili ji odvoláním Šťourala, nicméně vyrovnat se jim nepovedlo ani přes velký důraz, který se vyvrbil v pěkně ostrou rvačku.

Při slavnostním závěrečném nástupu kapitán Martin Špaček poděkoval fanouškům Kladna, jak letos tým podporovali. „Mrzí nás, jak to celé dopadlo, něco nás přibrzdilo, ale slibuju, že příští rok už nás nezastaví nic,“ řekl Špaček.

Útočník Daniel Hnízdil, který po letech v útoku vyzkoušel řemeslo obránce, pak vysvětloval, zda Kovo hraje proti Kladnu tak dobře proto, že ho má načtené jeho trenér, Hnízdilův brácha Michal. „Brácha na to nemá vliv. Byl tady dlouho a má možná nějaké poznatky, ale Kladno je profláklé svou taktikou už dost dlouho. On každopádně dokáže svoje hráče dobře připravit, výborně bránili od červené a byli organizovaní,“ uznal i kvality protivníka Dan Hnízdil.

Proč mužstvo opět jako s Hostivaří dostalo gól na začátku, to netušil. „Nechtěli jsme to tak, ale stalo se. Naštěstí jsme to zase otočili,“ ulevil si. A proč nastoupila útočná ikona Kladna na beku? „Kdybych to věděl, tak vám to řeknu, musíte se zeptat trenéra. Navrhl mi to ve středu, protože Hais (Haisman) odchází do Švýcarska a beků je málo. Jak to bude dál, to netuším, uvidíme,“ dodal Dan Hnízdil.

HBC Kladno – Kovo Praha 4:3 (1:2, 1:1, 2:0). Branky: Pliml, Hnízdil, Pražák, Špaček – Nýdl, Kupf a Šimon.