ÚSTÍ NAD LABEM 2
:
3 ss KLADNO

POD STŘEKOVEM ZA DVA BODY

přečteno 756x

K jednomu z klíčových duelů základní části vyjížděli starší dorostenci do severočeské metropole na řece Labi s jasným cílem – zůstat ve hře o první příčku. Na tuto odvážnou misi se kladenský celek vydal na kost oslabený, avšak o to odhodlanější předvést parádní výkon a částečně tak odčinit nepřesvědčivé vystoupení z minulého týdne.

První třetina nabídla vcelku atraktivní hokejbal s dostatkem příležitostí na obou stranách. Brankáři obou celků však hájili své svatyně zuby nehty a jasně tak dali najevo, že dnes se žádné střelecké žně konat nebudou. V asi největší střelecké příležitosti selhal ústecký Melicher a do šaten se tak po první třetině odcházelo za bezbrankového sta­vu.

Ve druhé třetině se již 33 přítomných diváků branky dočkalo, když Adam Kubík, staronová posila Kladenských, prokázal vynikající důraz před soupeřovou brankou a dotlačil míček až za záda Černého. Ústečtí náskok hostí smazali ve 28. minutě, kdy po nepovedené rozehrávce Alpiqu putoval kulatý nesmysl po ose Kolář – Giesel až k před brankou osamocenému Hanzlíkovi, jenž neměl problém rozvlnit síť kladenské branky.

Co do vývoje skóre nabídla třetí třetina scénář velmi podobný tomu z předešlé periody. Nejprve se hosté ujali vedení po chirurgicky přesné střele Adama Kubíka, aby za domácí o několik vteřin později srovnal stav neméně povedenou dělovkou Vacek. S blížícím se závěrem se domácí dostávali do výraznějšího tlaku, nicméně výborně pracující obranný val Středočechů veškerá nebezpečí zažehnal.

Na samostatná střílení domácí nebudou vzpomínat v nejlepším. Zatímco ani jeden ze tří ústeckých nájezdníků Keimara nepřekonal, hosté mohli slavit zisk cenných dvou bodů po výborně provedeném blafáku Štěpána Důrase.

Ve veledůležitém utkání tak Alpiq vzhledem k předzápasovým vyhlídkám trochu nečekaně snížil náskok Elby v tabulce na pouhý jeden bod. O další zářez na pažbu se jedou hoši s rysem na prsou porvat v sobotu 19.3. na půdu beznadějně posledních Litoměřic, které však rozhodně není radno podcenit.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI