PLZEŇSKÁ THE WALL PROLOMENA, VE FINÁLE ČEKÁ KERT PARK

přečteno 374x

Počtvrté v řadě si hokejbalisté Kladna zahrají finále extraligy. V tuhých semifinálových bitvách v Plzni si vedli kluci senzačně, poradili natěšené Plzeňáky v sobotu (3:0) i neděli (4:2) a teď už se těší na pražský Kert Park, který malinko nečekaně vyřadil ve druhé sérii obhájce titulu – Pardubice. „Jeli jsme tam s jasným cílem ukončit to,“ neskrýval velkou víru ve schopnosti mužstva útočník Martin Špaček.

Právě jeho zásluhou se povedl Alpiqu v sobotu neskutečný nástup do zápasu. Špaček po půlminutě propasíroval míček za Kráčinu poprvé, o chvíli později pak byl na brankovišti znovu důrazný – 0:2. „Dobrý začátek vždycky pomůže, to je jasné, ale když je to hned po půlminutě, tak jenom lépe. My navíc dali další dva góly a od toho se zápas odvíjel. My si skóre už spíš hlídali a Plzeň, přestože má dobrý tým, jsme ke gólu nepustili,“ popisoval Špaček, k němuž se střelecky přidal v prvním dějství Kudela a speciální pochvalu pochopitelně zaslouží také brankář Jirotka, vychytal totiž už druhé semifinálové čisté konto (také první zápas skončil 3:0 pro Alpiq). Dobojováno však ještě nebylo, Kladno už rozhodně nemínilo spoléhat na pátý zápas na domácím stadionu, i když loni pátý pokus s Plzní zvládlo.

Raději se pustilo do nedělní odvety s vervou, ale možná až příliš velkou, v první třetině totiž hráči hodně faulovali, a byť oslabení skvěle ubránili, nakonec přece jen Jirotka kapituloval po ráně Švarce.

Rozhodlo možná druhé dějství, v němž oba celky dostaly výhodu přesilovky pět na tři. Nejprve Plzeň, ta ale neuspěla a naplnilo se staré pravidlo, že tuhle výhodu musíš využít, jestli chceš vyhrát. Potvrdilo se následně, když Štěpáník dvojnásobnou převahu ranou z úhlu využil. „Já myslím, že tohle hodně rozhodovalo,“ říkal po utkání Špaček.

Rozuzlení ovšem nabídla až úplná koncovka zápasu, hodně hektická. Tři minuty před koncem hráli hosté klasickou přesilovku, po buly se míček dostal na hůl Pospíšila a ten bombou rozhodl. „Jak to Pospa takhle dostane, je to gól hodně často,“ usmál se Špaček.

Alpiq následně ještě uklidnil třetí zásah Barnošáka, pak sice Plzeň odvolala Kráčinu a v power-play Kastnerem snížila, jenže prakticky vzápětí trefil Hnízdil prázdnou bránu a Kladno vyhrálo 4:2.

„Nám hodně pomohlo, jak jsme tentokrát přistoupili nejen k zápasu na hřišti, ale i na střídačce. Hodně jsme na sebe mluvili, povzbuzovali se, žilo to tam. To nám v Kladně trochu chybělo, teď to bylo perfektní a myslím, že i tohle hodně pomohlo,“ říkal Martin Špaček.

A přiznal, že je rád, že do finále postoupil Kert Park na úkor mistrů z Pardubic. „Tohle mi určitě vyhovuje víc, bude to pěkná série. Věřím, že máme obrovskou sílu a že jsme schopni vrátit titul do Kladna,“ uzavřel spokojený autor tří semifinálových branek Martin Špaček.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI