PLAY OFF SKORO JAKO PŘES KOPÍRÁK, OPĚT SROVNÁNO

přečteno 482x

Hokejbalové Kladno si letos vydobylo výkony v základní části pozici nejlepšího týmu, v play off tak zahajuje všechny série na domácím stadionu. Jenže jako ve čtvrtfinále s Hradcem a semifinále s Plzní se to jako nesporná výhoda neukázalo, Alpiq totiž i ve finále s Kert Parkem Praha doma jedno utkání ztratil. V sobotu padl 1:2 po prodloužení, naopak v neděli po výborné výkonu v ofenzivě vyhrál 6:1. Teď se série stěhuje na Lužiny.

Start série měl slavnostní ráz. Českou státní hymnu přednesla sólistka Hornického pěveckého sboru Kladno Štěpánka Dluhošová, která také obstarala před slušně zaplněným ČEZ stadionem úvod ní buly.

Brzy však přišel šok, hosty totiž poslal Fejfar už ve 33. vteřině do vedení!

Kladno gól zaskočil, nemohlo se dostat do tempa, ale ve druhé části už ho chytilo a Štěpáník srovnal. Jenže i Kert hrál výborně a hnán početným kotlem fanoušků se opět zvedl a v závěru prodloužení jeho nejzkušenější borec Martin Kruček po pěkné akci zápas rozhodl.

„Věděli jsme, že nás čeká těžká série. Kert má vepředu velice schopné hráče a v sobotu jsme nebyli ve své kůži. Kert byl o něco lepší a vyhrál zaslouženě,“ konstatoval trenér Alpiqu Drahomír Kadlec.

Jeho tým se ocitl v nové pozici. S Hradcem a Plzní doma také prohrál, ale až druhé utkání, teď si nedělní zaváhání jednoduše nemohl dovolit. A také si nedovolil, odvetu vyhrál vysoko 6:1.

Ani nedělní cesta ale snadná nebyla. Kert hrál výborně, šanci oplácel šancí a šlo jen o to, kdo jich kolik promění.

V tomhle směru vládl Alpiq!

Už v první třetině šel do vedení po dorážce Kohouta, na druhé straně Wróbela vychytal v sólu Jirotka.

Ve výkonech brankářů byl vůbec rozdíl, kladenský obr totiž v neděli mladšího Mikla přechytal a to bylo pro směr utkání hodně důležité. Neplatilo to u druhého gólu, kde pražský strážce branky fantasticky vychytal hodně aktivního Štěpáníka, ale na bekhendovou dorážku Špačka neměl přes veškerou snahu nárok.

Neudržitelný Štěpáník vzápětí zaútočil znovu jako divoch a jeho rána nečekaně skončila za Miklem znovu – 3:0. „Je to silový hráč a velké hřiště mu vyhovuje, ten by hrál klidně na fotbalovém,“ smál se Drahomír Kadlec a přidal, že by Štěpáník měl ještě poslechnout trenéry a sám své akce sám zakončit.

Hotovo ale ještě nebylo. Hostující střídačka snad ještě teď nechápe, proč Plzák minul úplně odkrytou klec, ale Kert své emoce ve druhé pauze zklidnil a Kovář nádherně snížil, když mu vyšla kouzelnická klička na modré a pak i střela na Jirotku.

Pražanům vzápětí nabídl přesilovku zbytečným útočným faulem Kohout, ale domácí se ubránili i díky tomu, že si Hnízdil vymodlil faul na Šperlovi. A když navíc poté sami přesilovku využili dělovkou Pospíšila, dohráli zápas v exhibiční pohodě. Parádní akce střídala parádní akci, hosté rezignovali.

A dostali další dva góly, nejdřív od Šrámka další laciňák a pak se trefil poprvé ve finále také Barnošák, jemuž nemohl Šícha nabít lépe.

„Jsem rád, že jsme se oklepali a druhý zápas jsme zvládli, ale výsledek nás nesmí ukolébat, nebyl to žádný debakl. Góly nám tam napadaly až ke konci, předtím to bylo hlavně o poctivé práci,“ říkal Drahomír Kadlec.

Na Lužinách se se příští týden bude už hrát na menším hřišti, klasickém hokejbalovém. Alpiq se toho nebojí. „Vůbec, jen si přizpůsobíme tréninky. Je to 1:1, vše je otevřené. Připravíme se dobře,“ slíbil Kadlec.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI