OPĚT PROHRA O JEDNU BRANKU

přečteno 199x

Poslední zápas sezóny na hřišti soupeře odehrál mladší dorost 14.5.2017 v plzeň­ské hale samozřejmě proti tamnímu týmu HBC Plzeň. Domácí tým potřeboval nutně vyhrát, aby si zajistil účast na finálovém turnaji a rysové by neradi ukončili své účinkování ve čtvrtfinále bez jediné výhry.

Od začátku zápasu se hrál rychlý, důrazný a útočný hokejbal a tak nebylo divu, že se skóre otevíralo již v páté minutě. Po nahrávce Davida Šťípka vystřelil Vilém Jonák od modré sice mimo, ale balónek se od mantinelu odrazil zpět před kladenskou branku kam dobíhal plzeňský Tomáš Hýbl a překonal Filipa Černého poprvé. Za deset vteřin však bylo opět srovnáno. Domácí gólman František Rovaš si udělal výlet mimo brankoviště a toho využil Václav Zdrůbecký. Jeho nahození sice obrana zachytila, ale k odraženému balónku se dostal Michael Tor, který se neukvapil, nechal míček uklidnit a nekompromisně zavěsil. V deváté minutě se nám navíc podařilo využít přesilovou hru, když střelu Václava Kužela od modré dostal před brankou clonící Michal Šťastný odrazem před Jana Janiourka a ten poslal Kladno do vedení. Do konce třetiny měl více práce kladenský gólman Černý, nic méně těsné vedení se podařilo udržet.

Do druhé třetiny jsme si nepřenesli pouze jednobrankový náskok, který nedokázal navýšit v samostatném úniku Janiourek, ale bohužel i hru v oslabení, která se v úvodu této části hry navíc po našem dalším nedovoleném zákroku ještě zdvojnásobila a domácí trestali stoprocentně. Nejdříve si na modré vyměnili nahrávky Adam Šilhán s Romanem Poláčkem aby se druhý jmenovaný napřáhl až ke stropu haly a vypálil. Jeho střelu sice schytal kladenský obránce před bránou, ale od něj se balónek odrazil za bezmocného Černého. No a v pokračující klasické přesilovce si Plzeň vzala zpět vedení v zápase, když po nahrávce Marka Reisera našel Michal Galla pěknou nahrávkou nabíhajícího Stanislava Boušího který nedal Černému sebemenší šanci. Ve dvanácté minutě navíc domácí odskočili o dvě branky když se po asistenci od Davida Štípka trefil podruhé v zápase Roman Poláček. Ač jsme v závěru Plzeň dokázali sevřít v jejich obraném pásmu, snížit se už nepodařilo.

Aktivní hru si Kladno dokázalo přenést i do třetí třetiny. Většinu času se hrálo před Rovašem který se zdál nepřekonatelný. Největší šanci snížit měl Procházka, ale rozezvonil pouze tyč plzeňské branky. Po té však převzala iniciativu pro změnu Plzeň, ale i kladenský gólman držel svůj tým ve hře. Dvě minuty před koncem se kladenští rozhodli pro hru bez gólmana. Že to bylo dobré rozhodnutí se ukázalo hned sedmatřiceti vteřinách kdy z poza domácí branky nahrál Procházka až na modrou a Zdrůbecký dobře mířenou střelou střelou překonal Rovaše a dal týmu naději. Bohužel vyrovnávací branku se už vstřelit nepodařilo a tak si kladenský mladší dorost připsal další těsnou porážku.

K vidění byl velmi pohledný zápas plný osobních, ale čistých osobních soubojů s maximálním nasazením všech hráčů na hřišti, který bohužel pro Kladno rozhodla využitá dvojnásobná přesilovka domácích. Body unikly opět o jednu branku. Poslední šanci na výhru ve čtvrtfinále budeme mít v posledním zápase sezóny, kdy v naší aréně přivítáme první tým čtvrtfinálové tabulky HBC Hostivař. Zápas začíná 21.5.2017 od 13:30

HBC Plzeň — HBC ALPIQ Kladno 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Střely: 24:20 (8:4, 7:8, 9:8) Vyloučení: 3:3 Využití přesilovek: 2:1 Oslabení: 0:0

Branky a nahrávky Kladno: Tor Michael (Zdrůbecký Václav), Janiourek Jan (Šťastný Michal, Kužel Václav), Zdrůbecký Václav (Procházka Jaroslav)

Sestava HBC Alpiq Kladno: Sestava HBC Alpiq Kladno: Černý Filip – Procházka Jaroslav, Zdrůbecký Václav, Kužel Václav, Kučera Dominik, Němec Filip – Maurer Patrik, Čejka Matěj, Janiourek Jan, Tor Michael, Stříbrný Josef, Paták Dominik, Šťastný Michal, Frühauf Petr, Pleyer Robert, Pešula Ondřej