OBSTOJNÝ ROZJEZD

přečteno 385x

Den po turnaji přípravek se do kralupské haly ke svým prvním zápasům letošního roku vypravili i nejmladší zástupci kladenského týmu. V modré skupině se proti hráčům v modrém týmu s rysem na hrudi postavila nejdříve Elba DDM Ústí nad Labem a poté Rebelové z Prahy.

Kladno se proti Ústí nad Labem dostalo brzy do vedení. Když soupeř proměnil trestné střílení a snížil na rozdíl jedné branky, zařadili kluci opět vyšší rychlostní stupeň, soupeře již nenechali zápas zdramatizovat a postupně navyšovali své vedení až na konečných 6:2.

Následovala malá přestávka, přesun na vedlejší hřiště a druhý zápas. I když tomu konečné skóre moc nenapovídá, rozhodně se nejednalo o utkání, které by bylo nudné, bez šancí a napínavých situací na obou stranách. Opticky se zdálo, že mělo Kladno sice více ze hry a vytvářelo si i více šancí, ale hokejbal se hraje na góly a ty ne a ne padnout ani na jedné straně. Pražský tým měl výhodu několika trestných střílení, ale ani v jednom případě nedopustil náš brankář, aby přešel míček za brankovou čáru. Na druhé straně obránce Rebelů zastoupil již překonaného gólmana a odpálil míček, který se již kutálel do prázdné svatyně. Nakonec se přeci jednou míček dostal za brankovou čáru a k radosti našich hráčů se rozvlnila síť za zády gólmana v bílém dresu. Další branky již nepadly, a tak jsme si připsali na své konto sice hubenou, ale o to cennější výhru 1:0, navíc ozdobenou o čisté konto.

V nadstavbové části na nás čekaly dva pražské týmy – Hostivař a Kert. Hráči Hostivaře vstoupili do utkání aktivněji a rychle na svou stranu strhli vedení. Kluci zbraně nesložili, snažili se o zdramatizování utkání, ale jejich snaha byla nakonec marná a byla z toho prohra 2:4.

Posledním naším soupeřem byl Kert. Do utkání jsme vstoupili aktivně, mladým rysům se nedala upřít snaha, ale v tomto utkání dokázal více skórovat soupeř, se kterým sice kluci bojovali stejně jako s nastupující únavou. Konečný výsledek 1:7 se zdá být vzhledem k předvedené hře krutý. I přes dvě prohry našim klukům nezmizel úsměv z tváře, radost ze hry a všichni si nakonec předávání cen náležitě užili. Na Kladno putovala i mimořádně udělená individuální cena pro nejmladšího účastníka nedělních zápasů.

Sestava: Kubík – Brůžek, Hauser J., Hauser M., Kraus, Novák Jakub, Novák Jan, Kraus

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI