NIŽBORSKÝ POHÁR

přečteno 231x

V sobotu 6. června se odehrál druhý ročník Nižborského poháru a my jsme opět byli u toho. V loňském premiérovém ročníku jsme se do posledního zápasu bili o vítězství, které nám sice uniklo, ale zase nám to tolik nevadilo, protože to pro nás byl maximálně užitý víkend. Letošní ročník se sice musel odehrát pouze v jednom dni a s menším počtem účastníků, přesto se naše cíle neměnily – užít si to a snažit se o vítězství.

V prvním zápase jsme se potkali s Liškami z Liberce a cíl byl jasný – co nejlepší start do turnaje. A to se nám bezezbytku podařilo. Kluci do zápasu vlétli s maximálním úsilím a od samého začátku zápasu neustále navyšovali své vedení. To nám pak dalo prostor pro to, abychom do druhé půle mohli poslat úplně všechny hráče a navíc je vyzkoušet na jejich slabších pozicích. Z útočníků se stali obránci a naopak – stálo nás to ztrátu gólového tempa, ale přesto jsme bez problémů dokráčeli k výhře.

V dalším zápase nás čekal Bílý tým Keltů. V sestavě došlo k pár změnám, abychom rozložili zátěž a šli jsme na to. Kelti nás prověřili více nežli soupeř předchozí, ale i tak se nám dařilo mít otěže zápasu ve svých rukách a s přehledem si kontrolovat vedení. Opět nám průběh dovolil experimentovat se sestavou a dostat do hry všechny hráče. Konečný výsledek opět vyzněl pro nás.

Po obědové pauze (a vydatném najezení) nás čekal Modrý tým Keltů. V první půli se nám znovu dařilo vypracovávat si šance a proměňovat je. Získali jsme tak opět náskok, který jsme si ve zbytku utkání hlídali. Za mínus se určitě v druhé půli dá označit zvlhlý střelecký prach, který se později měl ukázat jako velký problém. 3. zápas = 3. výhra.

Poslední zápas a repríza zápasu proti Bílému týmu Keltů – zápas o první místo. Z prvního útoku se nám hned podařilo skórovat, ale pak to začalo… Únava v kombinaci s menší chutí kombinovat a větší mírou laxnosti způsobila, že se nám nedařilo proměňovat šance a soupeře jsme tak stále více nechávali ve hře. A to se nám vymstilo, když se necelé 3 minuty před koncem zápasu soupeři podařilo z nenápadné střely skórovat. Euforie u domácích, rozpaky na naší straně. Pak se ale hokejbalové štěstěna přiklonila (troufám si říci) na ty správné hokejky – soupeři se nepodařila rozehrávka a to jsme potrestali. Necelou minutku po srovnání jsme opět vedli a tentokráte jsme již soupeři nic nedovolili. 5, 4, 3, 2, 1… Hvizd rozhodčího ohlásil konec zápasu, kluci nadšeně naskákali na hromadu a společně si zařvali vítězný chorál. Tento turnaj se nám opravdu vydařil a po právu jsme nepoznali hořkost porážky.

Děkujeme Keltům, že nás pozvali a doufáme, že tomu tak bude i v roce 2021 a tentokráte snad i situace dovolí původní dvoudenní formát. Kluci podali výborné výkony a rozhodně si všichni zúčastnění zaslouží velkou pochvalu. Příjemným zpestřením byl i formát 4+1 a hrací čas 2×12 minut. Děkujeme i všem soupeřům, se kterými jsme měli možnost odehrát kvalitní zápasy v duchu fair play. Jen více takovýchto příležitostí.

Sestava: Neumann, Patera – Drechsler, Faigl, Honke, Koláčný, Kučera, Lovětínský, Macháček, Mašek, Navrátil, Paták, Petrášek, Podhorský, Říha, Schnaubelt, Tomášek