NIŽBORSKÁ KLÁNÍ

přečteno 370x

V sobotu 12. června sehrála kladenská přípravka turnaj v Nižboru a v cestě za obhajobou prvenství jim stálo mužstvo z pořádajícího berounského klubu, tedy SK Kelti 2008 a dva soupeři z Plzeňského kraje – HBC Plzeň a TJ Snack Dobřany. Hrálo se systémem každý s každým, následně se přešlo do vyřazovacích bojů, kdy se 1. tým tabulky utkal o postup do finále se 4. a 2. versus 3. tým. Poražené čekalo utkání o bronz.

První zápas turnaje jsme sehráli proti domácím Keltům. Na začátku převládala opatrnost obou mužstev a zároveň si hráči zvykali nejen na systém čtyř hráčů v poli, ale také na asfaltový povrch, kdy se míček choval trochu odlišně, než jsou všichni zvyklí z moderního plastového povrchu. Domácí se obrazně řečeno rozkoukali rychleji. My jsme po celou dobu byli všude o krok pomaleji, střeleckých příležitostí a ohrožení zařízení domácích bylo jako šafránu a na úvod jsme – nutno podotknout, že zaslouženě – prohráli 0:2.

Ve druhém utkání na náš čekal soupeř z města, které je považováno za hlavní město piva – Plzeň. Trenéři svým svěřencům promluvili do duše, že první zápas opravdu nebyl to pravé ořechové, udělali i změny v sestavě a na výkonu jejich svěřenců byl jistý progres viditelný. Na rozdíl od prvního utkání se zlepšila souhra, zvýšil se počet střel, ty ale buď skončili mimo branku, případně si s nimi poradil soupeřův brankář. Stejně tak si i náš gólman poradil s trestným střílením. Utkání bylo vyrovnané, možná by mu slušela i remíza, ale nakonec i po druhém utkání jsme zůstali bez bodu, tentokráte díky prohře 1:2.

V posledním utkání skupinové fáze se utkaly dva týmy, které měly na svém kontě pomyslnou nulu a byl to nejen souboj o první bodový zisk, ale také o třetí místo, díky kterému bychom ve vyřazovacích bojích narazili na papírově slabšího soupeře. Toto utkání bylo jednoznačně v režii Rysů, kteří na soupeřovu svatyni vyslali přes 20 střel a valná většina z nich skončila v síti. Náš gólman nedovolil soupeři ani jednu radost ze vstřelené branky a byla z toho výhra 14:0.

První utkání vyřazovací části ovládli Kelti a otázkou druhého semifinále tedy bylo, jestli se podaří vrátit Plzni porážku ze skupiny a především, kdo vyzve domácí ve finálovém souboji o Nižborský pohár. Nemalá skupinka kladenských rodičů a fanoušků si samozřejmě přála, aby to byli jejich oblíbenci a od začátku se pustili do bouřlivého povzbuzování. S podobnou vervou se Rysové zakousli do soupeře, což vyústilo ve vedení 3:0 a dominanci v utkání. Soupeř se rozhodl, že se jen tak nevzdá, ukázal svoji bojovnost, trochu mu i pomohlo štěstíčko a stav se otočil ve prospěch plzeňských, kteří rázem vedli. Závěr utkání byl jako kdyby ho vymyslel sám pan Hitchcock, nebylo to nic pro slabší povahy a kardiaky už vůbec ne… Plzeň se dostala i do dvoubrankového vedení, ale kladenským se po heroickém výkonu podařilo necelou minutu před koncem utkání vyrovnat. Hlasatel ohlásil posledních 30 vteřin, vhazování ve středovém kruhu, utkání se schylovalo k nájezdům, které by v případě remízy rozhodly o postupujícím. Bohužel se tak nestalo… Chybělo 6 vteřin do konce utkání, když se za kladenským brankářem rozvlnila síťka, což znamenalo pro naše hráče obrovské zklamání z prohry 6:7. Útěchou pro ně mohl být závěrečný potlesk fanoušků a konstatování většiny přítomných, že se jednoznačně jednalo o nejlepší utkání celého dne, kterému nechybělo nic – hrálo se ve velkém tempu, bylo plné emocí, osobních soubojů i krásných akcí.

Poslední utkání o 3. místo jsme sehráli s Dobřany. Na hráčích bylo patrné zklamání z předchozího utkání a pravděpodobně i únava. Zápas nebyl tak jednoznačný jako předchozí setkání ve skupině, ale i tak ukončili Rysové své účinkování v bojích o Nižborský pohár výhrou 3:1 a konečným umístěním na bronzové příčce.

Sestava: Holubovský – Jozífek, Kraus, Kučera, Lovětínský, Macháček, Novák, Nývlt, Petrášek, Podhorský, Rychtář, Říha, Vlasák

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI

KONEČNĚ DOMA

23/06/21