:
4 KLADNO

NEŠŤASTNÝ ZÁPAS S HOŘKÝM KONCEM

přečteno 166x

Po sobotní porážce s Hradcem Králové čekal starší dorostence nedělní duel v Pardubicích. Utkání bylo plné rozporuplných situací. Kladenští na půdě loňského mistra dlouhou dobu dominovali, poté se ale ozvalo zranění hostujícího brankáře a v zápase již nemohl pokračovat. Musel tak být nahrazen hráčem z pole. Černý Petr padl na Vencu Svobodu, který i přes obrovskou snahu a několik skvělých zákroků neodvrátil vysokou porážku 10:4.

Alpiq chtěl oplatit soupeři loňskou porážku v semifinále a od začátku se za tímto cílem hnal. Celou úvodní patnáctiminutovku bylo Kladno lepším týmem a po zásluze se dostalo do vedení. Střela Hudce se otřela o tyč a skončila za zády domácího brankáře – 0:1. I přes zranění podával Merta v kladenské brance výborný výkon.

Druhá perioda byla stále v režii Kladenských. Hned z kraje třetiny se dočkali navýšení vedení z hole Hudce, který svou druhou brankou potvrdil výbornou střeleckou formu z úvodu sezóny – 0:2. Svou první branku v zápase vstřelili také domácí, kteří z dorážky překonali brankáře – 1:2. Každým dalším zákrokem se u kladenského brankáře projevovalo zranění ze sobotního zápasu , které ho velmi limitovalo v pohybu. I přes několik ošetření David Merta stále pokračoval v kladenské brance a podával skvělý výkon. To Alpiq ještě více semklo a dvěma brankami odskočil soupeři již na rozdíl tří branek. Po zásazích Maliny a Stříbrného to tak bylo již 1:4. Evidentně ochromeného brankáře se Pardubickým podařilo ještě dvakrát překonat a snížit na 3:4. I přes obrovskou obětavost Davida v bráně, který chtěl stále pokračovat ve hře, rozhodčí nařídil střídání brankářů. Jelikož do Pardubic přijelo Kladno jen s jedním brankářem, musel se převléknout hráč z pole. Volba padla na Vencu Svobodu, který se tak postavil do branky vůbec poprvé v životě. Jeho první vteřiny v bráně a první zákroky doprovázeli obrovské a zasloužené ovace. Jak sám ale říká, i přes nabídky na pozici druhého brankáře staršího dorostu radši zůstane hráčem v poli a pomůže svému týmu v útoku. Je nutné připomenout, že ve druhé třetině se Vaškovi podařilo udržet nulu a stav po dvou třetinách tak byl 4:3 pro Kladno.

Ve třetí třetině přidávali branky už jen domácí, otočili zápas a navýšili skóre. I přes enormní snahu náhradního kladenského brankáře se prohře nezabránit nepodařilo. Skóre se zastavilo na stavu 10:4. Jedno je jisté, v případě potřeby má Kladno dalšího brankáře k dispozici. Konec zápasu poznamenala hromadná potyčka, kde rozhodčí rozdali několik vyšších trestů oběma stranám.

Kladenští starší dorostenci se tuto sobotu 23.9. představí poprvé před domácím publikem proti Ústí nad Labem. Pro nevydařeném víkendu si jistě budou chtít spravit chuť. Tak neváhejte a přijďte se na toto klání podívat ve 14:00 do Městské hokejbalové arény.