NÁDHERNÉ LOUČENÍ PŘÍPRAVKY S KLADENSKÝM ASFALTEM

přečteno 713x

V předposlední březnovou sobotu uspořádal HBC Alpiq Kladno turnaj přípravek 3+1, kterého se zúčastnilo celkem pět prozatím nejvýše umísťovaných týmů. Pro kladenský tým přípravky se navíc jednalo o symbolické turnajové rozloučení s tradičním domácím asfaltovým povrchem, tak i z tohoto důvodu si velice početná přípravková rodina hodlala tento turnaj náležitě užít. A povedlo se!

Nejprve si celkem snadno kluci poradili s Kert Park Praha 4:1, aby pak přestali hrát a protrápili se k povinnému vítězství s Rebely až v posledních vteřinách utkání (3:1). Po zjevné domluvě v kabině následně přejeli Hostivař 5:0, aby v posledním utkání oplatili porážku Keltům z minulého turnaje a zvítězili rovněž přesvědčivě 4:1. Zdá se, že v této sezóně je možné Alpiq porazit, ale porážet jej pravidelně, bude přeci jen větším oříškem (pokud se kluci neporazí sami). Na předvedenou hru, zejména v posledních dvou zápasech, se dalo s radostí koukat, ve hře dostávali čím dál více prostoru stále ještě nováčci v týmu a oporu má přípravka tradičně také v řadách brankářů (musím vyzdvihnout čtyři lapené nájezdy ze čtyř v podání mladšího z bratrů Schönherrů – pěkná práce).

Počasí se vydařilo, protože deštivá sobota se plně projevila až po skončení turnaje, který byl dobře zorganizován a časový harmonogram s počátkem v 9:30 hod. a koncem do 13:00 hod. dodržen.

Největší překvapení si organizátoři však ponechali až na úplný konec, protože dětem přišel ceny předat extraligový i reprezentační hráč světové úrovně Dominik Barnošák a hlavně, nejednalo se o ceny ledajaké. Všechny týmy obdržely sponzorskými drobnostmi naplněné igelitové tašky a týmy, které se umístily na prvních třech místech, obdržely navíc veliké překvapení v podobě medailí. Kdo neviděl a nezažil, tak si ani neumí představit, jak rozzářené oči a tváře mladých hokejbalových nadějí, dokázaly vykouzlit hřejivý pocit u nás dospělých, že takto je to správně, protože medaile může být trvalou hodnotou a vzpomínkou pro ty, kteří si ji zaslouženě vybojovali za píli, radost a úsilí, a naopak tím správným motivačním impulsem pro ty, kteří prozatím skončili „těsně pod stupni vítězů“. Dětský sport má být samozřejmě hlavně radost, zábava a zdravý životní styl, který je pozitivním vkladem pro budoucí správné návyky, ale k němu také musí patřit soutěživost, výhra i porážka, ocenění i smutek…přesně tak, jaký bude následný občanský život této generace. Proto organizátorům za všechny děti, co odešly s úsměvem: Děkuji!

Sestava Alpiqu: M. Schonherr, Štěpánek – Blažek, Černý, Daníček, Jelínek, Lejsek, Petrášek, Rod, Smetana, Špalek, M. Tomášek, Vela

Konečné pořadí: 1. HBC Alpiq Kladno, 2. Kert Park Praha, 3. Rebel Praha, 4. Kelti 2008 Nižbor 5. HBC Hostivař

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI