LETOHRAD 2
:
1 ss KLADNO
PARDUBICE 2
:
0 KLADNO

NA ÚVOD JEN CHUDÝ ZISK Z VÝCHODU

přečteno 362x

Ne právě v nejlepší náladě se vraceli hokejbalisté Alpiqu Kladno z prvního mistrovského jarního výjezdu do východních Čech. Prohráli tam obě utkání v Pardubicích i Letohradu, byť tam až po nájezdech. Teď je čeká výjezd do Plzně, která svou sílu ukázala výhrou nad mistrovským Kertem.

Hráči Alpiqu budou muset začít střílet góly, pokud chtějí myslet na lepší výsledky. Hráli sice dobře v obraně, navíc chytal velmi dobře Hájek nahradivší Jirotku, ale jediný vstřelený gól za celý víkend, to je skutečně málo. „Vrátili jsme se k naší staré bolesti, koncovce. Hlavně jsme ale nebyli spokojeni s výkonem. Za celý víkend se nám povedla jen druhá třetina v Letohradu a trochu i prostřední dějství v Pardubicích. To nemůže stačit,“ měl jasno trenér Drahomír Kadlec.

V Pardubicích skončila úvodní třetina bez gólů a chleba se lámal ve druhé části. Domácí do ní vstoupili dobře a Březina překonal Hájka. Kladno okamžitě zařadilo vysokou rychlost, vytvořilo si řadu šancí, jenže obrovitý brankář Stárek měl den a všechno vychytal. Ve třetí části už domácí hlavně vyhazovali míčky, drželi nejtěsnější náskok a hosté jim pomohli i špatným střídáním, kterého si rozhodčí všimli a tlak se rozmělnil.

V závěru sáhli kladenští trenéři k power play, gól visel ve vzduchu, ale nakonec ho dal pardubický vousáč Vlasák přes celé do prázdné brány.

O den později Kladno opět bez Jirotky, Hrabára a marodů Nováka a Prokopa s Procházkou zahrálo vlastně podobné utkání. Tentokrát však inkasovalo dříve, přestože byla první třetina opatrná. Ve druhé přidalo, opět mělo dost šancí, ale jedinou proměnil po akci Šímy Šrámek – 1:1. „Škoda, že jsme nedali víc gólů, byla to nejlepší třetina za celý víkend,“ litoval Drahomír Kadlec.

Jeho tým ale v poslední části šel za výhrou málo. Šimaru už nepřekonal, domácí se také nikam nehnali. Po sobotní výhře 4:0 nad Mostem doufali, že porazí Kladno na nájezdy a hodně si pomohou směrem k postupu do play off.

Plán jim vyšel. V nájezdech se neprosadil ani jeden ze čtyř kladenských exekutorů Nosek, Šíma, Pražák a Šrámek, naopak domácí Král ve čtvrté sérii Hájka prostřelil. „Hájek ale patřil do malé skupiny hráčů, s nimiž jsme byli na úvod jara spokojeni. Odvedl svou práci dobře stejně jako šest sedm dalších, to je málo. Čeká nás zápas v Plzni a tam budeme muset hodně přidat,“ dodal zklamaný Drahomír Kadlec.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – Alpiq Kladno 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Branky: 21. Březina (Krejčí), 45. Vlasák.

SK Hokejbal Letohrad – Alpiq Kladno 2:1 ss (1:0, 0:1, 0:0). Branky: 10. Běloušek (J. Hejtmánek, Šimara), roz. náj. Král – 20. Šrámek (Šíma).

Kladno: Hájek – Soukup, Nosek, Šícha, Voráček, Dědič, Pliml – Hnízdil D., Štěpáník, Špaček, Šrámek, Šíma, Barnošák, Kohout, Pražák, Haisman.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI