NA ÚVOD JARA ČEKAJÍ ALPIQ BITVY V POLABSKÉ NÍŽINĚ

přečteno 290x

Dvakrát po sobě brali jako favorité na titul jen stříbro. Letos je favoritem spíš pražský KERT Park, ale hráči Alpiqu Kladno jemu ani další konkurenci určitě nedají nic zadarmo. Do jarní části extraligy odstartují o víkendu hned dvěma zápasy v Pardubicích a Letohradu.

Pardubice v uplynulých letech platily za největšího kladenského soka, dokonce ho před téměř dvěma lety senzačně obraly o titul.

V téhle sezoně ale svůj plynový pedál nesešlapávají silou, jakou by si představovaly, jsou až šesté. Leccos napověděla už podzimní prohra v Kladně 1:7. A že na tom není ex-mistr ideálně, to ukázala také jarní premiéra, kterou už Východočeši mají za sebou. Na Lužinách jim Kert naložil debakl 6:0!

„Zápas jsem neviděl, ale určitě se výsledkem nenecháme ukolébat. Pardubice mají co napravovat, navíc hrají poprvé na jaře doma a budou nám chtít podzimní výsledek vrátit. Čekám dobrý zápas,“ říká trenér Drahomír Kadlec a obezřetný je také vzhledem k nedělní dohrávce odloženého mače v Letohradu, který ztrácí na elitní osmičku tři body a bude chtít překvapit. „Jsme dobře připravení fyzicky, o to obavu nemám, kluci makali celou zimu. Horší to může být herně, přestože před nástupem mrazů jsme s hokejkami hráli poměrně dost. Budeme ještě vychytávat drobnosti, ale podle mě je dobře, že do toho vletíme těžkými zápasy, ty nás pořádně proklepnou,“ těší se Kadlec.

Jeho tým posílil v obraně, kde na podzim bylo hráčů dost málo. Zkušenosti vrátí do zadních řad legendární sběratel titulů Michal Dědič, který si rozmyslel konec kariéry. Čeká se také na obnovenou premiéru Františka Plimla. Mladík sahal před časem dokonce po reprezentačním dresu, přibrzdilo ho ale vážné zranění. Po operaci ramena očekává Drahomír Kadlec postupné zařazení dalšího talentu Patrika Nováka, který navíc umí hrát vepředu i vzadu. „Bohužel máme i špatnou zprávu, protože na reprezentačním srazu dvacítek si zlomil klíční kost šikovný Honza Prokop. Toho nemůžu pustit na hřiště aspoň dva měsíce, v opačném případě by to mohlo ukončit jeho kariéru.“

Kouč letos nepočítá s pomocí hokejisty Michaila Potěchina, s nímž ani nedošlo k žádnému kontaktu. „Půjdeme do toho s kluky, kteří oddřeli zimní přípravu a já si jich za to vážím,“ jasně říká kouč Alpiqu.

Ten považuje devět zbylých zápasů základní části extraligy za ideální přípravu na play off, i když se nezříká ani případného útoku na první KERT Park Praha. Ztrácí na něj pět bodů a má jeden zápas k dobru. Navíc přivítá Pražany na svém hřišti. „Je jasné, že pokud to půjde, zkusíme se přes ně dostat, reálné to je. Hlavní je ale udržet čtyřku, abychom rozhodující boje začínali na svém hřišti. A dobře se na play off připravit,“ dodal Drahomír Kadlec.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI