AKTUALIZOVÁNO - MISTR ČR 2009/10 HBC ALPIQ KLADNO

přečteno 12 834x

Kladno dokázalo obhájit loňské prvenství a stává se tak mistrem ČR pro rok 2009/10.

Těžko hledat recept na univerzální úspěch. Pokud by ale někdo chtěl vidět, jak se vaří úspěch hokejbalový, měl se v posledních letech pohybovat na Kladně. Místní klub totiž pod sponzorskou hlavičkou Alpiqu (dříve KEBu) v posledních letech bezkonkurenčně válí a sbírá trofeje s nevídanou kadencí. Když navíc zajdeme i za hranice klubu a vzpomeneme na velké úspěchy Habešovny, pohár pro mistra ligy neopustil Kladno už čtyři roky po sobě. A tato vizitka má určitou hodnotu.

{match 516}

V neděli se v posledním utkání o síle Alpiqu přesvědčila Škoda Plzeň. Finálový soupeř hrál existenční utkání, neboť v sérii prohrával 2:1 a ztráta by znamenala titul pro domácí.

I v tomto zápase však (stejně jako ve všech předchozích) skórovali první hráči Kladna. Metlou se plzeňským opět stala jejich vlastní nedisciplinovanost, David Tyburec totiž vstřelil první gól ve dvojnásobné přesilové hře.

Plzeň sice dokázala v početní výhodě vyrovnat, po přestávce se však za vloženou důvěru příliš neodvděčil do toho dne náhradní gólman Plzně, jenž propustil za svá záda nastřelení Michala Trčky z nulového úhlu. Do dvoubrankového vedení se dostalo Kladno o pět minut později a kým jiným, než opět ostrostřelcem Trčkou, který dorazil střelu Jiřího Kopeckého.

I přes dvoubrankové manko se Plzni nedařilo dostávat se do většího tlaku, a jelikož Kladno šetřilo vteřinky, hra byla velice rozkouskovaná.

Hosté nakonec zápas dokázali zdramatizovat. Pět minut před koncem Jirotku těsně propálil Pospíšil. To ale bylo všechno, neboť si opět srazili vaz sami, když neudrželi nervy na uzdě a na konci utkání se prakticky vyfaulovali z jakékoli možnosti vyrovnat.

Závěrečná siréna tak nechala propuknout radost Kladna i jeho skvělých fanoušků, již se krátce nato připojili k oslavám, jež byly skutečně bujaré. Více k nim vám přineseme v krátké době prostřednictvím našeho blogu, stejně tak i kompletní zhodnocení této doposud velmi úspěšné sezony.