:
0 MOST

KONEČNĚ ZA TŘI BODY

přečteno 1 940x

V sobotu 28.3.2015 na naše domácí hřiště zavítal tým HBC Kovodemont Most. A přivítání bylo téměř v plné parádě. Tedy spíše téměř v plné sestavě. Chyběl jen z tribuny přihlížející marod Václav Kužel. Kladenští, toužící po své první jarní výhře nenechali nic náhodě a hned se při svém prvním střídání prosadila první řada Kladna. Jaroslav Procházka vyhrál buly, proklestil se lesem hokejek a otevřel skóre. Hra se odehrávala převážně před hostujícím gólmanem Jakubem Hofbauerem který se snažil co to šlo, ale dalšímu gólu nezabránil. Také proto, že šlo o dobře sehranou přesilovku pěti proti třem. Procházka z modré poslal nahrávku Zdrůbeckému, ten výborně našel Matěje Čermáka a po jeho dobře umístěné střele bylo skóre 2:0. Třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. V pokračující přesilovce po střele Čermáka úspěšně dorážel Václav Zdrůbecký. Stejný hráč měl prsty i ve čtvrté brance. Jeho střela se odrazila před volného Procházku. Ten, jak je jeho zvykem, proměnil.

Druhá třetina začala podobně jako první. Na 5:0 zvyšoval Michael Tor, když balónek dorazil po individuální akci Procházky. Stejná dvojce, jen v obráceném pořadí, přidala šestou branku Kladna. Vyhranou buly Tora, přetavil v gól Procházka a přidal do své sbírky další hattrick. Sedmou branku přidal ještě před koncem druhé třetiny Zdrůbecký po rychlém přechodu z obrany do útoku v podání Čermáka a Procházky.

Nástup do třetí třetiny byl opět v režii první řady. Michael Tor vyhrál čistě buly v našem obraném pásmu dozadu pro Čermáka. Následoval lob a únik Jaroslava Procházky. Ten se nespokojil s obyčejným zakončením a předvedl pro diváky parádu a´la Hertl. Hokejka mezi nohy a střela pod víko mostecké branky = 8:0. V šesté minutě přišla řada i na našeho brankáře. Most si najednou pobytem v našem obraném pásmu vytvořil celkem slušný tlak a Robert Pleyer se musel hodně ohánět aby o své čisté konto nepřišel. Povedlo se a přišla nádherná akce v podání dvojce Procházka – Zdrůbecký. V pohybu kolem branky hostí si několikrát vyměnily balónek a výsledkem byl devátý gól. V závěru jsme se málem dočkali ještě desáté branky, ale Jaroslav Jůn trefil jen tyčku.

První jarní výhra byla na světě a jistě budou následovat další. O všechny změny ve skóre se v tomto zápase postarala výhradně první řada a je tak škoda, že se nepovedlo gólově prosadit i ostatním formacím. Snad si to nechávají na další a třeba i důležitější zápasy. Příští víkend se žádné klání nekoná, za to už ten další nás čekají hned dva zápasy. V sobotu 11.4.2015 od 10:00 nás čeká plast v Berouně proti týmu SK Kelti 2008 a v neděli 12.4.2015 od 10:30 přivítáme v domácí aréně tým HBC Nové Strašecí. Všem přejeme hezké Velikonoce.

Starší žáci: HBC ALPIQ Kladno – HBC Kovodemont Most 9:0 (4:0,3:0,2:0)

Střely: 42:6 (15:1, 15:1, 12:4), vyloučení: 3:8, využití přesilovek: 3:0, oslabení: 0:0

Góly a nahrávky: Procházka Jaroslav, Čermák Matěj (Zdrůbecký Václav, Jaroslav Procházka), Zdrůbecký Václav (Čermák Matěj), Procházka Jaroslav (Zdrůbecký Václav), Tor Michael (Procházka Jaroslav), Procházka Jaroslav (Tor Michael), Zdrůbecký Václav (Procházka Jaroslav, Čermák Matěj), Procházka Jaroslav (Čermák Matěj, Tor Michael), Procházka Jaroslav (Zdrůbecký Václav)

Sestava HBC Alpiq Kladno: Pleyer Robert – Fencl Martin, Němec Filip, Kopp Dominik, Čermák Matěj, Stříbrný Josef – Zdrůbecký Václav, Procházka Jaroslav, Tor Michael, Čejka Matěj, Paták Dominik, Jůn Jaroslav, Šťastný Michal, Maurer Patrik, Říha Jiří, Hertl Lukáš, Rychlý Vojtěch